folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Qt C++ Android Problemi

Qt C++ Android Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Merhaba müritler Qt c++ ile android uygulaması geliştirmeye çalışıyorum herşey iyi güzelde boyut sıkıntısı var bu konuyu nasıl çözeceğim hakkında bir fikri veya bilgisi olan?

Bu qt de ki görünümü 

Galaxy S3'de ki görünümü

Extra (Galaxy S3 yeni bir dialog box)

x-t0xid tarafından 11/Kas/15 01:20 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

resimlerde görünmüyor ama pixel yerine dp birimini kullanırsan sorun çözülür gibi duruyor yazılar için de sp birimi

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Şimdi QT ile C++ da Android program nasıl yazılıyor bilmiyorum onu öncelikle söyleyeyim.

C++ ile QT tabanlı bir kaç okul ödevi yapmıştım yıllar yıllar önce,

Andorid'de de biraz okul ödevi yapmıştım gene yıllar önce,

Tahminim QT de buton büyüklükleri veya textbox büyüklükleri sabit bir değer verilmiştir.

Android de normalde relative değerler vardı onları kullanırsan her ekrana sıkıntı olmadan sığar.

Bir öncelikle dediğime bak hocam yoksa diğer arkadaşlarda yardımcı olur. Ben yatar hadi kolay gelsin.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 1714 Toplam Mesaj: 3
android qt boyut