folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Radar Nereden Alabilirim Yada Yapabilirmiyim

Radar Nereden Alabilirim Yada Yapabilirmiyim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    arkadaşalar radar bildiğimiz insan araba tesbit eden cinsinden radar nerden satın alabilirim bana kaça patlar yada amatör olarak bunu kendim yapabilirmiyim yasallığı warmı radar bulundurmamın kalite bi elektronikçiyede yaptırabilirmiyim radarlar hareket halinde iken tesbit yapabilirlermi şimdi diceksiniz nerene monta edicen bu radarı fantezi meselesi diyorum bende şimdiden soranlara :D

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Birincisi gercek anlamda Radar yapmak için akademik bilgileri iyi olan bir elektronikci lazım oda tutup bu işle ugraşmaz..bunun haricinde radar dedigin şey gercek anlamda yapımı ve bakımı hem kolay olmayan hemde pahalı birşeydir.Son olarak sence radar bulundurmak serbest olabilir mi?

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Satın alma konusunu bilmiyorum fakat yapımı konusunda teorik kısmı bildikten sonra cok fazla teknik problem cıkacağını sanmıyorum...

Fakat radyo dalgaları ile calışan radarların bulunması %99.9 ihtimal kanunla belirli bi hükümlere bağlanmış olması gerekiyor. Kaldıki Türkiye Cumhuriyetine, Telsiz ve Radyo kanununa muhalefet etmeden model ucak kumandası bile getiremezken sen radar istiyorsun :)

Radyo dalgasıyla calıştığından dolayı radarların yerleri tesbit edilebilir...

Bu genel kültürden oluşan bilgiler, daha ayrıntılısı illaki vardır bekleyelim bende mrk ettim :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    gercek anlamda arabaları insanları ucakları birbirinden ayrıcak bir radarı yapmak o kadar kolay degil bunun haricinde en basitinden yapılan radar yeşil bir ekran üstünde çarptıgı nesnenin büyüklügü oranında bir iz bırakır buda egitimli biri olmadıkca karşıda neyin oldugunu zorlaştırır.Daha gelişmiş radarlar ki sanırım arkadaşın sordugu soru bu karşıdaki nesnenin tam büyüklügü hızı ve yönü hakkında daha gercekci bilgiler verir...Buda teknik olarak pahalı aracların kullanılıcagı anlamına gelir

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiReRinG
    FiReRinG's avatar
    Erkek

merhaba

www.radarci.com  dan temin edebilirsiniz.

saygılar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    yuh :|

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    bu kadar da reklam olmaz ki a.q ya

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek
    turk teleminikasyondan (turktelekom değil!!) hangi frekansda çalışması gerekli onu öğreneceksin. bildiğin gibi radyo dalgaları hemen hemen her yerde kullanıldığından dolayı bellirli standartlar oluşturulmuştur. buda model uçak için frekansın izin verildiği bölgede olması gereklidir(ve benzerleri). eğer değilse lisans verilmez. sen eğer bunu ne için yapacaksın bu önemli kaldıki insani içeren bir şey yapmak istiyorsun bununda izni yoktur.(askeri,polis, gizli servis hariç (bildiğim kadarıyla)ki onlarında belli bir frekansı vardır ve kamufile edilir.)

boş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek
    adana havaalanı ucak mezarlıgından  yada tuzladaki yukgemisi enkazları var  can güvenligi olmadan onlardan çala bilirsin :D

onekine?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    FiReRinG bunu yazdı:
    -----------------------------

merhaba

www.radarci.com  dan temin edebilirsiniz.

saygılar.

-----------------------------

şaka bu şaka

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

www.radarci.com 

Bu dedektör lan :|

Toplam Hit: 2772 Toplam Mesaj: 11