Ram For Laptop

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3rt
    m3rt's avatar
    Erkek
    arkadaşlar benim toshiba notebook um war.
    256 ram. ama bunun 32 si ekran kartına gidior. tabiki geriye kalan 224 de yetmiyo bana. (championship manager oynarken özellikle).

soruma gelince şimdi ben rami yükseltebilr miyim? pc için olan ramleri kullanamayacağımı tahmin ediyorum :) ama nedir bunun yolu. özel ram ler mi war?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Laptoplarda seninde dediğin gibi özel bir ram kullanılıyor.. bu ram senin evindeki bilgisayarda takılı olan ramin yarısından daha küçük..

rami upgrade etmen konusunda ise bazı sorunlar olabilir.. bunlar laptopun tek ram slotu olma ihtimali çok yüksek.. ondan dolayı elindeki rami söküp 512 takman gerekebilir. fakat aynı zamanda laptopun ram slotununda en fazla kaç mb ram kabul ettiğinide bilmek gerekir.. belki maximum 256mb/slot kabul ediyodur.. yani bunu bir bilgisayarcıya gitmeden anlıyamazsın..

Laptopu göütrdüğün bilgisayarcının kaliteli bir yer olmasına özen göster.. çünkü ben zamanında laptopa vida takarken laptopun kasasını delen bilgisayarcıda gördüm :)) hatta o bu forumda bazen yazı bile yazıyor :)))))

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pasulyan
    pasulyan's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------
    Laptoplarda seninde dediğin gibi özel bir ram kullanılıyor.. bu ram senin evindeki bilgisayarda takılı olan ramin yarısından daha küçük..

rami upgrade etmen konusunda ise bazı sorunlar olabilir.. bunlar laptopun tek ram slotu olma ihtimali çok yüksek.. ondan dolayı elindeki rami söküp 512 takman gerekebilir. fakat aynı zamanda laptopun ram slotununda en fazla kaç mb ram kabul ettiğinide bilmek gerekir.. belki maximum 256mb/slot kabul ediyodur.. yani bunu bir bilgisayarcıya gitmeden anlıyamazsın..

Laptopu göütrdüğün bilgisayarcının kaliteli bir yer olmasına özen göster.. çünkü ben zamanında laptopa vida takarken laptopun kasasını delen bilgisayarcıda gördüm :)) hatta o bu forumda bazen yazı bile yazıyor :)))))
    -----------------------------

geçen gün bir müşterinin laptopunun remini yükselttik...normal ddr ram vardi .......
    o laptopta toshiba idi .bi dene istersen sen bile değiştirebilirsin........

pasulyan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eergin06
    eergin06's avatar
    Erkek
    Eğer iki slotun varsa bende 64 MB laptop SD rami var ankaraya gelirsen makul bi fiyata verim.

Zulm ile abad olanın Ahiri berbad olur
Toplam Hit: 2009 Toplam Mesaj: 4