folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ram Hakkında Bir Soru.......

Ram Hakkında Bir Soru.......

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    El_KaiDe
    El_KaiDe's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar benim elimde :
    512 mb DDR-400 CL2.5 PC 3200U-25330 3-2123001 ve
    512MB DDR-400 CL3 PC3200U-30330

ramler var bunları gigabyte anakartta sorunsuz olarak kullanıyordum şimdi asus ana karta taktığımda ekrana görüntü gelmiyor tek ramle sorun yok bu nasıl olur başka ana kartta sorunsuz çalışan ram ler asusta niye uyumsuz oluyor bunun başka bir ram almak dışında başka çözümü varmıdır yardım ederseniz sevinirim...

Saygılar

Anlamak yok çocuğum,anlar gibi olmak var;Akıl için son tavır,saçlarını yolmak var
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Burda frekans olayı devreye giriyor, ramlerin çalışma frekansı farklıdır, anakartta o frekansı desteklemiyor olabilir diyebiliriz sanırım. Elindeki ramlerin bazıları 400 mhz frekans acaba diğerleri de öyle mi

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    El_KaiDe
    El_KaiDe's avatar
    Erkek
    Evet 400 mhz diğerleride öyle senkrenizasyon normal 800 mhz cpu 400 mhz hafıza frekansı anlamadığım olay da bu acaba ramler de(CL2.5 ve CL3) ibaresi var ondan kaynaklanıyor olabilirmi yada ramlerin üstüne yapıştırdıkları etiket mi farklı herşeyi düşünür oldum yoksa anakartmı hatalı

Saygılar

Anlamak yok çocuğum,anlar gibi olmak var;Akıl için son tavır,saçlarını yolmak var
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    cl dedikleri olay ramin işlemci ile olan ilişkisindeki süreyi belirlemektir, şimdi bir ram2.5 diğeri ise 3 olduğu için farklı sürelerde iletişim kurarlar bu da bir sorun teşkil edebilir tabii ki, biraz araştırma yaptım şunu okursan faydasını göreceksin

http://www.turkmac.com/makaleler/Ram-Upgrade/

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    El_KaiDe
    El_KaiDe's avatar
    Erkek
    Eyvallah Kardeşim çok saol yardım ların için...

Saygılar

Toplam Hit: 1232 Toplam Mesaj: 5