folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Raspberry PI 2 De Java - Sqlite Jdbc Driver Problemi

Raspberry PI 2 De Java - Sqlite Jdbc Driver Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar.

Linux ile pek asina degilim ve maalesef bir problemim var :(

Windows makinede NetBeans + SQLite ile bir proje gelistirdim. Sonra bunu rasberry PI2 ye attim ve windows makinede calisan proje raspberryde calismiyor.

sqlite3 var makinede ve calisiyor cunku sqlite3 yazinda terminale oradan select sorgusu falan calistirabiliyorum. Gel gelelim Java kodu calismiyor ve baglanti hatasi veriyor. Cunku sqlite-jdbc yok. Kuramadim bir turlu ve bir seyi yanlis yapiyorum. Indirdim jar dosyasini ve projeye ekledim ama nafile. 

Ne yapmaliyim ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Sorunu cozdum arkadaslar... 

Belki baskasina da yardimci olur. 

Raspberry'de sqlite ile driver problemi yasiyorsaniz buradan https://bitbucket.org/xerial/sqlite-jdbc/downloads

size uygun surumu indirin. Eger problem yasarsaniz bir alt versiyonu deneyin 

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hocam nasıl bir proje geliştiriyorsun? Bende raspi ile birşeyler yapmak istiyorum ancak zaman vs. olmadığından hiç bakamadım.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Hocam nasıl bir proje geliştiriyorsun? Bende raspi ile birşeyler yapmak istiyorum ancak zaman vs. olmadığından hiç bakamadım.

Hocam baska bir sirket icin proje yaziyorum. GPS ten veri cekme, Yaziciya yazdirma , SQLite kullanimi v.s. v.s. gibi islemler var...

Bir sey lzm olursa at pm. Elimden gelen yardimi yaparim.

Toplam Hit: 1799 Toplam Mesaj: 4
sqlite