folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Raspberry Pi3'e Android İşletim Sistemi

Raspberry Pi3'e Android İşletim Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Raspberry Pi3 üzerine Android işletim sistemi kurulabilecekmiş . Kontroller de Java üzerinden olacak muhtemelen . Böyle birşey mümkün olabilir mi bilmiyorum ama bi olursa IOS geliştiricileri için sağlam atak olabilir. Ama ne gibi + sı ne gibi - leri olacağı tartışılır. Android modül üzerine yapılan herşeyi . Pc de de yapabiliyoruz. Gerek var mıydı böyle birşeye bu da merak konusu. Hayırlı olsun diyelim.

http://webrazzi.com/2016/05/26/raspberry-pi-3e-resmi-android-destegi-geliyor/

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Normal telefondan bir farkı yok sanırım. Çok büyük bir olay değil.

Bildiğin Android işte. Alt tarafta Linux kerneli var. Üstte Dalvik makinesi.

Kontrolcüsü, boot loaderi bildiğin C altında çalışan Linux.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Yani mantıken pek bi anlamı yok. Çok da saçma bence sırf gösteriş .. Ama telefona para vermektense bi android işletim sistemi üstüne dokumatik ekran koyarsın birsürü uygulama yapılır Google Apileri kullanılır Android uygulamaları ile. Farklı şeyler yapılabilir . bakalım göreceğiz 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Yani mantıken pek bi anlamı yok. Çok da saçma bence sırf gösteriş .. Ama telefona para vermektense bi android işletim sistemi üstüne dokumatik ekran koyarsın birsürü uygulama yapılır Google Apileri kullanılır Android uygulamaları ile. Farklı şeyler yapılabilir . bakalım göreceğiz 

Cık, raspi üzerinde bu kadar fanteziye gerek yok. Üzerinde PMU olmayan şeyle portatif işler yapılmaz. Pi'ye üstüne dokunmatik ekran koy, git class 10 32 GB hafıza kartı koy, lipo sarj ve pil koy derken masrafı geçer. Bunun yerine Qualcomm'un Android devkiti satın alınabilir (hem telefon hem de tablet için var). https://developer.qualcomm.com/hardware/mdp-820

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Cık, raspi üzerinde bu kadar fanteziye gerek yok. Üzerinde PMU olmayan şeyle portatif işler yapılmaz. Pi'ye üstüne dokunmatik ekran koy, git class 10 32 GB hafıza kartı koy, lipo sarj ve pil koy derken masrafı geçer. Bunun yerine Qualcomm'un Android devkiti satın alınabilir (hem telefon hem de tablet için var). https://developer.qualcomm.com/hardware/mdp-820

Yani mantıklı da adamlar niye bu kadar saçma bi işe kalkışsın bu düşündürmüyor değil insanı. Başka bi iş olabilir bunun içinden ama hayırlısı. Yav Tablet falan yazmaya gerek yok Linux işletim sistemi varken ne gerek var Android'e bilmem neye :D Hayırlısı olsun :D Belki bi gün anlarız niye Android işletim sistemi yapılmaya çalıştığı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yucel
    Yucel's avatar
    Erkek

Güzel bir atılım olmuş, Microsoft Raspberry Pi 3'e Windows 10 ile destek veriyor, .NET'i Embedded tarafta gelişimini sürdürmeye devam ederse bu konuda da güzel işler olacağına inanıyorum.

less than one, more than zero.
Toplam Hit: 929 Toplam Mesaj: 6
android raspberry pi3