folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Registry'den Bir İçerik Sildim, Klavye Ve Touchpad Çalışmıyor

Registry'den Bir İçerik Sildim, Klavye Ve Touchpad Çalışmıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Hepinize iyi akşamlar;

Yardımınıza ihtiyacım var. Elimde milattan kalmış bir laptop var babamın kullandığı. DELL Inspiron 6000. Bunun dvd si çalışmıyo diye babam bana verdi internette driverını arattım vs. Baya bi araştırdım biosu fln da kurcaladım. Falat sonra http://en.kioskea.net/forum/affich-133521-dvd-driver-for-dell-inspiron-6000 şu adreste şöyle bir çözüm gördüm. 

"With some of these updates they cause more problems than good. I had the same problem as you did. It's not that your driver was lost but hidden. Go to your start and then in the run area type regedit, this will bring you into the registry be very careful in here this is the brain of the operation. All you have to do is find HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325 -11CE-BFC1-08002BE10318} - "Upperfilters" and "Lowerfilters". 

Delete the upper and lowerfilters key and voila it will be back for you. If you have any other questions get a hold of me."

Dediğinin aynısını yaptım upper ve lowerfiltersları sildim. Fakat şu anda bilgisayarın klavye ve touchpad i çalışmıyor kesinlikle. Herşeyi denedim, sistem geri yüklemeyi bile açamıyorum windows başladığında touchpad ve klavye servis dışı oluyor. Fn tuşuna basıp ekranın ışığını fln kapatabiliyorum yani donanımsal olarak bir sıkıntı yok. Nasıl halledebilirim bunu, bir çaresi bir önerisi olan var mı?

Çok sağolun.

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

registry olayı sakat hacı aynı olay daha iki gün önce benim başıma geldi

gerçi bende de ses kartı gitmişti, windows 7 kullanıyorsan sistem restore aracını kullan düzelir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

gerçi bende de ses kartı gitmişti, windows 7 kullanıyorsan sistem restore aracını kullan düzelir

klavye ve mouse çalışmıyor ki yapayım ekran geliyo devam etmek için evete tıklayın diyo tıklayamıyorum. harici klavye mouse taktım onları da görüyo yüklüyo ama diyoki windowsta bir sakatlık var cdyi takıp onarmayı deneyin düzgün başlatılamadı aygıtlarınız. dolayısıyla yapamıyorum hiçbirşey

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı
    CEO bunu yazdı

klavye ve mouse çalışmıyor ki yapayım ekran geliyo devam etmek için evete tıklayın diyo tıklayamıyorum. harici klavye mouse taktım onları da görüyo yüklüyo ama diyoki windowsta bir sakatlık var cdyi takıp onarmayı deneyin düzgün başlatılamadı aygıtlarınız. dolayısıyla yapamıyorum hiçbirşey

Hocam dediğin registry olayını daha 1 ay önce kendi asus laptopumun bluray okuyucusu çalışmamaya başladığında yapmıştım, herhangi bir sıkıntı olmadı.

Bence o kayıtları silerken daha farklı birşey silmiş olman mümkün.

Biosu açmaya çalış direkt usbden veya dvd den yeni windows kur. Eğer buralarda sıkıntı yaşıyorsan olay registryden dolayı değil çünkü daha windows yüklenmeden regisryşle ilgili bir işlem olmaz.

Farklı birşeyler denemek istersen usb ye herhangi bir linux distrosu kur onunla başlatmayı dene pcyi bakalım klavye ve mouse çalışacak mı?

Eğer çalışmıyorsa sorun registryden değil donanımsal bence.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

PCnin açılışında çalışıyo mu klavye? BIOS'a girerken falan?

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

PCnin açılışında çalışıyo mu klavye? BIOS'a girerken falan?

biosda çalışıyor. tamamen windowsla alakalı birşey

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

usbden  bas formati ne ugrasiyosun

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
Toplam Hit: 2332 Toplam Mesaj: 7