folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Restart Ve Kitlenme Problemi

Restart Ve Kitlenme Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Arkadaşlar Pc kafayı yemiş durumda...Şu anda doğrudüzgün sistem kuramıyorum..format sonrası kur dosyalarını yüklerken mavi ekran verip rest atıyor..

ilk Başlarda Nvidia 8500gt ekran kartı kitlenmelere,mavi ekrana yol açıyordu..2 günönce tamire gönderildi..

Asus M2A-VM ankarı üzerindeki ATI X1250 ekrankartı ile çalışıyordu birkaç gündür hiç sorunsuz çalıştı fakat dün durdukyere makine rest attı..arka arkaya durmadan 10-15 defa.. bu sabah açtım sıcaktan olup olmadığını kontrol ettim ki CPU 40 dereceyi birz geçiyorduki yine rest geldi (emnimki rest yada kapatma için CPU 62 dereceye ayarlı)..

HDD de problem vardır belki diye diğer HDD yidenedim ama onada sistem kurulamadan Rest geldi..

Şimdi 2 HDD de formatlı sistem yüklü değil ve yüklenemiyor. Pc kaldı :D

Yardımlarınızı bekliyorum olmadı..Getiriyimbi bakın ama çözelim şunu ..Teşekkürler.. 

Sistem : overclock filan neyin yoktur..

amd64 X2 4200+

Asus M2A-VM anakart

Sparkle Nvidia 8500gt 512 ekran 

Kingston 3Gb 667mhz

WD 160+500 GB HDD

"Less is More"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    power suply die dusunuorum sanırım artık bitmiş o meret ekran kartının gucunu falan kesio olabilir bide mumkunse onu dene

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Power 300w  (tam 300W) Aopen kasa ile gelmişti tüm sitemi toplayalı 10 ay olucak ilk defa 2 aydır sorun verdi daha önce olmamıştı..

1 yıla yaklaşmadan power ölüyor olabilirmi ki?

"Less is More"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    cpu nu kontrol ettir.. sıcaklık şart değil! başka bi cpu ile bak

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Bu hatalar sabitdiskten kaynaklanıyo onun için http://download.chip.eu/tr/HDD-Low-Level-Format-Tool-2.36.1181_879892.html bununla format atmanı öneririm Low Level Format ile düzelecektir.Bad Sector varsa temizleyecek ve harddisk ilk günkü gibi olacaktır.Isı değerlerin normal gözükmekte.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

dün formata karşı çıkan arkadaşım.. low level formatın ne olduğunu biliyor musun?

bilgisayarı yeni almış ve sen lwl formarttan bahsediyorsun.. eğer bad sektörü varsa zaten scandiskte ortaya çıkar..ki bunu temizlemek için tek yöntem o değildir.. low level format en son çaredir.. ve çoğu durumda da gerek yoktur.. sakın low level format atma.. diskin ömrünü baya baya bi azaltırsın.. hatta var olduğundan daha çok hata vermeye sebep verir.. o yüzden tavsiye etmiyorum

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Dün hiç sorunsuz XP kurabiildim.. Bugün ise masaüstü geldiikten 20 snye sonra rest atıyor..

ubuntu ve padus kurmayı deniyorum "Karnel Problem" diyor..

Şimdi sistem var ama kullanamıyorum delirecem..

Bu anadolu tarafında iyibir pc servisi önericek varmıdır? kayışdağı, içerenköy, kadıköyde filan?

"Less is More"
Toplam Hit: 1920 Toplam Mesaj: 7