Restorant İçin Tasarım Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

bir dostumun restourantında masaların altına restourantla bilgilerin yer aldığı bir tasarım yapacam şöye düşünün masa cam altına ise bilgilerin güzel bi sekilde serili olduğu bir tasarım. var mı elinizde böyle örnekler yani nerden şablon bulabilirim.. lütfen fikri olanlar boş geçmesin iyi günler dilerim.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

şöyle birşeyler var hangi program bilmiyorum ama en iyisi vectör çalışmalarıdır. istediğin gibi kesip kırparsın ama yinede photohop için olanlarıda var buradan kes kopyala yapıştır.

http://www.freepik.com/index.php?goto=2&searchform=1&k=restaurant&is_selection=&is_premium=&color=&order=&type=2&vars=1

http://www.freepik.com/free-photos-vectors/menu

https://dcrazed.com/free-restaurant-menu-templates/

beni kesmedi dersen reataurant design menü free vector ps gibi kelimelerle arat

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berraa
    berraa's avatar
    Dişi

7  yıldır grafik tasarımcıyım ama hiç bahsettiğin şekilde örneklere denk gelmedim..Şablon kısmı bence önemli değil bence o masa ölçüsüne ve yapacağın tasarıma göre şekillenecek..  asıl önemli olan yer alacak bilgilerin türü, ve onları yan yana getireceksen bir birleriyle bütünlük sağlayacak olmaları..Çünkü masa boyutu büyük sonuçta ne koyacağın önemli, mesela iştah açıcı bir görsel yanında da ona dair bilgiler mi olacak.. Hem görsel hemde metinsel olan bir tasarım mı düşünüyorsun.. Restoranın türü nedir ?

Başarı için kişilikte değişim şart..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

futurist desteğin için teşekkür ederim:) berraa masa ölçüleri 137 cm uzunluk 77 cm genişlik mekan et ürünleriyle ilgili bir restourant. şimdi bunların bazı rekor denemeleri olmuş o rekor denemeleri sonra mekanın tarihi basına yansıyan haberleri vb. içerikleri tasarımsal bütünlük esas alınarak camın altına yerleştirmek istiyorlar:)

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berraa
    berraa's avatar
    Dişi

Hımm Steak house gibi bir şey sanırım.. Basın haberleri vs. diyosun bence nostaljik birşeyler olabilir.. Markanın kurumsal renklerinin biraz daha soft haliyle, birde objeleri çok doldurmadan  yine nostaljik efektlerle minimal bir şeyler çıkabilir.. Ai de çalışacaksın sanırım.. Vector konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum.. Tabi senin aklında nasıl bir şeyler var bilemedim ama :) bence tasarım insanların gözüne çok batmadan kendini incelettirecek türden olmalı.. Yani çok karışık değil bağıran renkler değil...Daha sofistike bişiler :)

Başarı için kişilikte değişim şart..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

masa altına reklam yada tasarım koymayı hiç anlamıyorum aslında. tabak,  servis konulunca o kapanıyor. hiç mantıklı değil.

karşı masanın duvarına dersen mantıklı. yerken duvara bakıp okuyabilirsin. diğer türlü bence mekanın kalitesini düşürüyor benim şahsi görüşüm.

karşıyada koyacaksan yine insanı boğmadan yapılmalı.

şöyle birşeyler daha mantıklı bence. arkadaşına söyle . resim çözünürlüğü iyiyse bu eşkilde yapsın.

tablo gibi yaparsa istediği zaman değiştirebilir ve hem çözünüğrlükte sıkıntı olmaz. duvar kağıdı yaparsa uzun vadeli kullanması gerekir

aklıa geldi peçete , ıslak mendil  gibi prpmosyon ürünlerinede bastırabilir

futurist tarafından 18/May/17 13:14 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

izmir ve çevre illerden birinde isen. restoranınıza özel tasarım resin masalar yapabilirim. doğal ağaç ürünler falan

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Mööleyen inekler olan bir tasarım düşündüm şimdi. Tam da açık olan ağızlarının ortasına yine şeffaf renk cam tabaklarla servisler konuyor, gözleri ise tam da size doğru dikilmiş vaziyette.

Hatta masanın orta kısmında, yani ulaşılması zor olan bir bölümünde de, Benden neler yapacaklar ?, başlığı altında sade bir şekilde favori menü içerikleri yazabilir.

NaZi_ tarafından 18/May/17 15:52 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Mööleyen inekler olan bir tasarım düşündüm şimdi. Tam da açık olan ağızlarının ortasına yine şeffaf renk cam tabaklarla servisler konuyor, gözleri ise tam da size doğru dikilmiş vaziyette.

Hatta masanın orta kısmında, yani ulaşılması zor olan bir bölümünde de, Benden neler yapacaklar ?, başlığı altında sade bir şekilde favori menü içerikleri yazabilir.

Sonra satışlar neden düştü :D

Toplam Hit: 2303 Toplam Mesaj: 9
dekor masa örtüsü masa şablon