Ricam Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Yıllardır net ortamlarında o siteden bu siteye dolanıp duruyorum. Çocukluk çağlarında arkadaşlardan duyduğum başkasının msn adresini ele geçirme merasimiyle hack denen olaya merak saldım. O yıllarda başta tahribat.com olmak üzere bir çok hack/bilişim sitesine üye oldum. Bundan 5-6 sene önceye tekabül ediyor yanlış anımsamıyorsam.

Tabi sonrasında kapabildiğim ufak tefek şeyler oldu. Google hacking yöntemleriyle açığı olan sayfalara index basmak, fake mail yöntemleriyle mail adresi ele geçirmek, karşıdakine keylogger ve trojan yedirmek vs. Bundan fazlasına anlatıldığı ölçüde kafam basmamıştı. Ne de olsa bilgisayarla öyle pek de haşır neşir değildim. Cookie diyordunuz, SSL diyordunuz mal gibi bakıyordum. Direk olayın özünü kavratmadan hadi icraata geçelim havaları vardı o yıllarda internet sitelerinde.

Şuanda baktığım zamanda da, değişen pek bir şey yok. Paylaşım platformu diye adlandırılan sitelerde her şey bir çıkar bir meblağ üzerine kurulmuş. Hani bir şeyler öğrenmek istiyorsan cebinden bir şeyler feda etmen şart gibisinden. Ya da diğer bir şekilde bu işte az çok bir şeyler bilenler, bu işi öğrenmek isteyenlere yardımcı olmak yerine susmayı tercih edip onları da lamerlık denen olaya sürüklüyorlar. İki siteye index basan insan sonrasında ben hacker oldum diye dolanmaya başlıyor. Bilgisayarın B'sini bile bilmeden. Kaynaklar hiç değişmemiş. Anlatılan öyküler hiç değişmemiş.
    Sizden ricam, bilgisayarı öğrenmek isteyen, keşfetmek isteyen insanlara yardımcı olmanız. Bunun içinde ben de dahilim ne yazık ki.

Saygılarımla...

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7-19
    7-19's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

nice story bro

la liberte ne meurt jamais.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hacı bir sisteme izinsiz erişmek istiyorsan önce o sistemin nasıl çalıştığını tam anlamıyla bilmen gerekir... çok ii bir yazılımcı olmalısın! eğer milletin yazdıkları ile bişiler yapmaya calışıyorsan o zaman onların yaptıklarından daha öte gidemezsin ki zaten yayınlananlar senin eline geçene kadar patlamış olur...

ülkede bilişim sucları ile ilgili cezalar arttı artık kimse pek bulaşmıyor. ama illaki öğrenecem diyorsan öncelikle bir programlama dili öğrenmeni tavsiye ederim... c#

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    7-19 bunu yazdı:
    -----------------------------

nice story bro

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

crafty bunu yazdı:

hacı bir sisteme izinsiz erişmek istiyorsan önce o sistemin nasıl çalıştığını tam anlamıyla bilmen gerekir... çok ii bir yazılımcı olmalısın! eğer milletin yazdıkları ile bişiler yapmaya calışıyorsan o zaman onların yaptıklarından daha öte gidemezsin ki zaten yayınlananlar senin eline geçene kadar patlamış olur...

ülkede bilişim sucları ile ilgili cezalar arttı artık kimse pek bulaşmıyor. ama illaki öğrenecem diyorsan öncelikle bir programlama dili öğrenmeni tavsiye ederim... c#

Tavsiyen için teşekkür ederim hemşerim. Peki ona nereden başlamalıyım? Yani hangisinden başlarsam diğerlerinin de mantığını kavramam daha kolaylaşır? Ya da diğerlerine oranla en kullanışlısı hangisi?

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

This is not a hacking story.This is a story about hacking.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Hacı tabiki programlama dili öğrenmende gerekir ama ek olarak neyi hacklemek istediğine bağlı olarak o sistemi de öğrenmen gerek.Sonuçta o sistemin açıklarından yararlanacaksın.Programlama diline paralel olarak bunlara da eğilirsen senin için yararlı olacağını düşünüyorum.

.
Toplam Hit: 1963 Toplam Mesaj: 7