folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ruhsattaki Yanlış Bilgi Nasıl Değiştirilir?

Ruhsattaki Yanlış Bilgi Nasıl Değiştirilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

selam müridler. vergiyi ödeyeyim diye girince fark ettim, her sene 50 küsür lira tokalıyor devlet bana. 1.3 motor arabamın silindir hacmi ruhsata 1380 küsür yazılmış, halbüki biliyorum ki 1285 olması lazım. bunu değiştirmek çok zor mu? üreticiden belge alayım diyecem ama aracım 74 model, belge edinmek zor olabilir. süreç nasıl işler acaba bilgisi olan daha önce değişiklik yapan var mı ?

senede 50 liranın derdine mi düştüm? evet. zaten deli gibi soyuluyoruz devlet tarafından. 1 lira bile haksız kazanç sağlayamazlar üzerimden.

http://kocaer.me
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

eğer bu mümkünse düş peşine tabi ki de.. devletin senden 50 lira alacağı olsun "50 liranın peşine mi düşçem" demez , acımaz fazileri bindirir bindirir alır :d

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

beyler düzeltme yapıyorum, ruhsatımdaki bilgi doğru fakat vergi ödeme kısmında yanlış bilgi var, bankada da yanlış çıkıyor,  düzeltmem gereken bilgi online olarak yanlış gözüküyor. bunu nasıl değiştirebiliriz ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Onu bilmemde bi tanıdığın ruhsatına arabanın şase numarasının bi harfini mi ne yanlış yazmışlar adam düzeltene kadar göbeği çatladı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

dj_alpere buralarda olursa yanıtlar hocu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgrer
    ozgrer's avatar
    Erkek

Ben 1 ay önce aldığım benzinli arabanın ruhsatına dizel olarak yazmışlardı. Emniyet müdürlüğünde 5 dkaya hallettiler. Ama seninkini nerede yaparlar bilemiyorum. Kayıtlar emniyette olduğu için oradan olabilir.

Koşarsın, aşarsın, coşarsın Anadol'um benim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

dj alper nerelerde ::D

Poet tarafından 28/Şub/13 01:03 tarihinde düzenlenmiştir

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Motor seri numarasının başındaki hanelerden anlayabiliyorlar bazı modellerde. 

Vergi dairesine git senin aracın modelinin 1285 motor versiyonu (seninkinin sistemde 1300 üzeri gözüktüğünü varsaydığımız için böyle söylüyorum) onların ana katalog tanımlarında var mı yok mu onu öğren.

Yoksa soğuk suyu iç sakın uğraşayım deme :)  Eğer varsa da emniyet-vergi dairesi arasında uğraşarak çözebilirsin gibi geliyor, bir ihtimal üreticiden belge getir derler. 

Başarılar.

Edit: Ha bir de haklı çıkarsan ruhsat değişim ücreti olarak 66 lirayı+ ekstraları hazır et.

AnaMuhalefet tarafından 28/Şub/13 01:24 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

trafik tescile gitmen gerekir oradan aracını muayeneye yollarlar sonra yeni bilgiler sisteme girilir diye biliyorum

bende araçlar 4 koltuktan 5 koltuga çıkarılınca muayene sirasinda ek1 doldurdum trafige gittim ruhsat muayenede degişmeyecekti bu 5 koltuk yüzünden degişti 120 lira verdim .

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

aracın motorunu tüv götürüp ölçüm yaptırırsın ama sana 50 liradan çok fazlasına mal olur

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

hocalar sonradan düzeltme yaptım, ruhsattaki bilgi doğruymuş zaten ama sistemde internette ruhsattakinden büyük hacimli gözüküyor.

yarın vergi dairesine gitcem bakalım hayırlısı :)

Toplam Hit: 3756 Toplam Mesaj: 11