folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Rusçadan Türkçeye Çevrilen Notebook Klavyesinde Virgül Çıkaramıyorum

Rusçadan Türkçeye Çevrilen Notebook Klavyesinde Virgül Çıkaramıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

normalde 13 tuş olması gereken üst sırada 12 tuş var, orta surada 12 tuş olması gerekirken 11 tuş var alt sırada 11 tuş olması gerekirken 10 tuş var... tabi biz rusça kullanmıyoruz klavye üzerinde sağdaki shiftin solunda üzerinde soru işareti, virgül, nokta, / olan bir tuş var ondan da hiç bir kombinasyonla virgül alamadım. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Abi sen ekrana bakmadan normal klavyede yazıyor gibi yaz virgül orada. Windows dili Türkçe olsun.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek

klavye modelini internette "Q" olarak aratın hocam. Bakarak yapın.

Acı Çekene Saygı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Abi sen ekrana bakmadan normal klavyede yazıyor gibi yaz virgül orada. Windows dili Türkçe olsun.

tuş yok moruk tuşun yerinde enter var, çok pis oluyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    FrodoTheYuzuksuz bunu yazdı

klavye modelini internette "Q" olarak aratın hocam. Bakarak yapın.

bu linuxla alakalı değil harici bir makine bu, linux ok dir, bir süre debianla birlikte olacağız. klavye hususuna gelelim; ciklet klavyeli bir notebook var, klavyesi rusça anlattığım gibi tuşlar eksik, tuş dizilimi falan sorun değil yani ciddi ciddi tuşlar eksik. lök gibi kaldım yazmam gereken şeyler var yazamadım, ekran klavyesiyle uğraşıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

compose keyleri etkinlestirip ALT + 044 ile virgulu bastirabilirsin ascii olarak. Bunu xmodmap gibi bir uygulama ile config dosyasininicerisine yazarsin, kullanilmayan bir kisayol tusunu "," olarak atayabilirsin. 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Ctrl tuşu vey alt tuşa basarak Б veya Ю harfi olduğu tuşlarda bazen 1-2-3 tuşlarda olabiliyor.

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

sahibindende çıkma klavye falan baksana ucuz denk gelirse yapıştırırsın.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

klavyenin tüm tuşlarına basarak denediğini varsayıyorum. eğer uzun bir metin yazman gerekiyorsa noktalama işaretlerinin geldiği yerlere 333 555 falan yaz sonra karakter eşlem den istediğin sembolu kopyala word üzerinde yazdığını varsayarsak ctrl f yapıp 555 olanları karakter eşlemden aldığım sembol veya noktalama işaretiyle tümünü değiştir yapabilirsin

Toplam Hit: 743 Toplam Mesaj: 9
ruski rusça klavye