folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder S3 Mini Kendi Kendine Uygulama Yüklüyor?

S3 Mini Kendi Kendine Uygulama Yüklüyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

Hocalar telefonu kapatıp açtığımda Easy Touch isimli bir program otomatik olarak yükleniyor. Uygulama yöneticisine baktığımda timeservice isimli bir programın daha yüklendiğini farkettim. Eğer teli bu halde bırakırsam farklı bir kaç program daha indiriyor. Ayrıca telefona sürekli bildirim mesajı şeklinde reklamlar geliyor ve reklam sayfasını açmadan bildirim gitmiyor. Programları uygulama yöneticisinden kaldırıyorum ama her telefon kapatıp açmada aynı sorun devam ediyor. Telefonu bir kaç kez fabrika ayarlarına döndürdüm sorun devam edince hard format denen olayı yaptım. Sorun yine devam etti. Son olarak sırayla antivirüs programı indirdim tarattım sonra o programı kaldırdım sıradaki virüs programıyla tarattım ve bu işlemi 5 ayrı antivirüs programıyla yaptım. Şimdilik telefonu kapatıp açmazsam sorun yok ama kapat aç yine aynı...

Beni bu virüsten kurtarabilecek bir mürit/müride varsa acayip sevap işlemiş olacak. Mesela yazılımı silip sıfırdan kurma şansımız varmı?

Not: s3 mini orijinal

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

google play uygulamalarını kaydediyor bunun bi ayarı vardı mesela ben formatlıyordum telefon acılınca kendi format oncesi yüklü programları kendi yüklüyordu google baglantısı kurulunca

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam  google playda (( cep telden gireceksin)) uygulamalarım bölümü  var oradan  bu yazdıgın  uygulamalar varsa onları bi sil.

eger yine devam ediyorsa  telefonundaki bir yazılım yüklüyordur

belkide bi virüs vardır  clean master ile bi tarat  yada farklı free av ler ile bi tarat 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

Yâşadığımı anlatayım:

abimde de bende de aynı mail adresi vardı.

tlfna format attım abimdeki uygulamalar bende yüklü olarak açıldı.. oyunlar da dahil..

bi kontrol et işte..

hatta bi ara tanımadığım isimler vardı sildim.. bikaç gün sonra aradı benim tlfna format atalım kendi kendine isimler siliniyo diye :D

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

http://www.tahribat.com/news-androidleri-vuran-guvenlik-acigi-telefonunuzu-da-5289/

1049 tarafından 03/Eyl/15 04:07 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

@Aloryan hocam uygulamalarıma daha önce bu programları hiç indirmemiştim.

@Kaptan  söylediğinizi yaptım ama uygulamalarımda telefona yüklenen programlar yok. Daha önce çeşitli antivirüs programlarıyla tarattım. Bir iki tanesi telefonda 6 tane zararlı yazılım buldu ancak silmeye çalıştığımda üretici firma tarafından yüklelen program hatası vererek silemediler.

@Kara_Mc :)) mail adresini tek ben kullanıyorum. Ayrıca sim kartını ve hafıza kartını çıkarıyorum başka bir sim kartı ve hafıza kartı takıyorum telefona. Yine aynı telefonda sıkıntı oluyor. Yani sorunun sim kart, hafıza kartı yada mail adresiyle alakası yok gibi duruyor.

@1049  linkini verdiğiniz konuyu okudum. Konudaki programı indirip telefonu tarattım. Telefonda güvenlik açığı buldu ancak telefon yeni güncelleme bulamıyor. Konuyu biraz daha araştırmayı düşünüyorum...

Beyler ilginiz için teşekkür ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

kuzenimin telefonunda  da her format ya da aç kapadan sonra quran diye bir program yükleniyordu. Sanırım cihazın yurt dışı. ya da cihaz için kullandığın firmware başka birülkeye ait.

custom firmware ile denesene bi restoreyi. 

bakalım sonuç ne olacak.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

kuzenimin telefonunda  da her format ya da aç kapadan sonra quran diye bir program yükleniyordu. Sanırım cihazın yurt dışı. ya da cihaz için kullandığın firmware başka birülkeye ait.

custom firmware ile denesene bi restoreyi. 

bakalım sonuç ne olacak.

Hocam cihazım orijinal, samsung bayiinden alınma. Bana yurtdışı cihaz satacaklarını sanmıyorum. Hemen deniyorum...

Toplam Hit: 1713 Toplam Mesaj: 8
virüs s3