folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sadece Düşünmek Lazım Ama Çok Değil

Sadece Düşünmek Lazım Ama Çok Değil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_last_ottoman
    the_last_ottoman's avatar
    Erkek

insan ne için yaşar veya ne için ölür ve onun varlık sebebi nedir ?bunları aklı yerinde olan bir kişi hiç bişey görmese dahi düşünerek bu konuya vakıf olabilir.ama sorun nerde ben çözemedim herkes dolandırıcı veya tecavüzcü veya sapık veya hırsız olmak için mi geldiğini düşünüyor  bu hayata herkes teki sorun acaba herkes böyle olduğundan mı yoksa içlerdeki insanlık duyguları mı bitmiş ne dersiniz.

bence insanlar da inanç kavramı diye bişey kalmamış (tabi yukarıda belirttiğim gibi olanlara sözüm) sadece din bağlamında söylemiyorum bu inanç ı herşeye inancı tükenmiş adetlere gelenekelere.çağdaş ve sosyal olacam diye feda edilen dede mirası tevazular nerde kaldı yoksa bizi sakiler mi paklar :)

sıcaklanan varrrrrrrrrrrrr
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    ne için geldiğini düşünmüyor, zaten hırsız olan (hastalık değilse) boktan bi yerde doğup büyümüştür, çalışmak zor gelir, kolay para kazanmak dururken aq banada mantıklı geliyo zaten, oku oku sonra bi bok olamadan kal ortada, ne anladım ben bu işten aq
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    yaşadığın içinmi çalışıyorsun çalıştığın içinmi yaşıyorsun ne farrkı var ?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_last_ottoman
    the_last_ottoman's avatar
    Erkek
    işte bende biraz bunu söylemek istemiştim yani insanı böyle düşünmesine sevk eden başka bi sebep olmalı abi yoksa hırsızlık çok da yaygın bi iiş değildi yani yakın zamana kadar

sıcaklanan varrrrrrrrrrrrr
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---RudeboY---
    ---RudeboY---'s avatar
    Erkek
    Aq insan cinsel arzular sonucu doğar,dünyada bir kapasite olduğu için ölür.Ama o hırsızlık vs. onlar ayrı bişey,dünyanın adaletsizliği yüzünden.
    Şöyleki;
    Dünya adaletli olsaydı herkese aynı şanslar tanınırdı hırsızlık yapmazlardı.
    Dünya adaletli olsaydı bu hırsızlık yapanlar yakalanınca düzgünce cezalandırılır caydırılırlardı.

Fazla düşünme bu konuları kafayı yersin.Günlük yaşıcaksın hayatı,yarın ne olucam demeden :)

Söz gümüşse, altın paradır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek

the_last_ottoman bunu yazdı:
    -----------------------------
    işte bende biraz bunu söylemek istemiştim yani insanı böyle düşünmesine sevk eden başka bi sebep olmalı abi yoksa hırsızlık çok da yaygın bi iiş değildi yani yakın zamana kadar
    -----------------------------

yaygın bi iş değilmi? hauahuaha koptum, hırsızlık ben kendimi bildim bileli yaygın bi meslek, ilk hırsızlığım 5. sınıftayken 2 farklı evden 2 farkı muhabbet kuşu çalmıştık, 2.sinde yakalanmıştık ama :D herif insaflıydıda bıraktı bizi karakola götürmeden, gerçi götürseydide enfazla olacağı şu, evdekiler bilecekti, 2 3 fırça çekçeklerdi okadar,  

sen öyle insanlarla pek karşılaşmadığından hırsızlık öyle gözüküyor, hem artık hırsızlarda modaya uymaya başladı, geçenlerde çıktık grafiti yapıyoz arkadaşlarla geç oldu girdik camiye bankta uyuyoduk, ordan ordaya atlıyan bi gerif geldi, tipi görseniztam tiki :D hırsız dediğin uzun kollu siyah giyinir, bu üstüne beyaz bişiler filan giymişti, sonra polisler geldi bizim oraya işaret etiler biz dedik zıçtık aq, sonradan anlaşıldı hırsızı soruyolarmış, anlattık şuradan gitti şöyle giyinmişti falan filan die ;) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

dünya  adaletlide insanlar adaletsiz naparsın.

kısaca dünün bittiği yarının gelmediği ve şu anki anını yaşamanı tasvip görüyorum 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mit
    mit's avatar
    Erkek

Kimse  Katil doğmaz  hayat ,şartlar,durumlar   iç dış  butun etkenler zorluklar bunalım kısacası  hayatın kendisi  adamı Katil yapar.

Kimse hırsız  doğmaz açtır açıktadır  bi  lokma  ekmeğe  muhtactır  gider  çalar  hayat  bu adamı da  hırsız  yapmıstır,mesleği  yoktur  bi iş tutturamamıstır  yada  hastalık olmustur  hırsızlık yapar. yani  hayat  bu adamıda  hırsız  yapmıstır.

İnsanlar  dopduklarından  çok saf  ve temiz  duygularla  doğarlar  sonra  dış çevresi ve şarttlar  bazı  şeyleri  yapmaya  zorla  artık  yapmassa  olmaz   hale  gelir..

varoşta  yasıyorsan benim gibi bıcağı  eline  almaktan  nefrettte  etsen,bazen bıcak tasırsın.kavga  etmek istemesende   çevirir  gasp ederler  kavga  edersin.olmadı yaralanırsın çker  adamı vurursun  işte  oldum bi psikopat  hayat  beni  psikopat  yapar  girerim içeri  meselaaaa.

hep  şartlar  getiriyor  birazda  insanları  bu halee,içinde %1 hırsızlık yapma  istediği varsa %99 dış çevre  tetiklior psikolojiisi tetikliyorr

inançla imanla  alakası  yok.dinsizlerde  yapıyor  bunu başkalarıda  hırsız  katil adamalr   dinsiz mi? hayır   onlarda  vicdan azabı  çekicekler  illlaki bi gun tevbe  edicekler.....

kıscası  ben böle  hayatın ...

Toplam Hit: 871 Toplam Mesaj: 8