folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sakın ADSL’E 24 Ay Abone Olmayın !

Sakın ADSL’E 24 Ay Abone Olmayın !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek

Evinize ya da iş yerinize ADSL almak istiyorsanız sakın bu kampanyalara kanmayın…

Şu sıralar evinize veya iş yerinize ADSL bağlantısı almayı düşünüyorsanız ya da daha önceden faydalandığınız kampanya sona erdiyse, aboneliğinizi başlatırken ve yenilerken size sunulan seçeneklere çok dikkat etmelisiniz. Seçenekler arasında 24 aylık abonelik karşılığında sizlerle paylaşılan indirimler, kesenize uygun gibi görünse de çok geçmeden, hatta yaz aylarında pişman olabilirsiniz. Çünkü kısa zamanda yer yerinden oynayacak ve kullanıcılar tarafında olan çok daha uygun tarife seçenekleri gelecek.

ÇIPLAK ADSL

Bu ismin, ilk olarak kimin tarafından literatüre geçirildiği bilinmiyor ama anlatılmak isteneni gayet iyi bir şekilde ortaya koyuyor. Eğer 24 aylık abonelik imzalarsanız, sadece ADSL değil, aynı zamanda telefon hattına da abone oluyorsunuz ve sabit ücret ödemek zorunda kalıyorsunuz. Oysa çok yakında telefon hattı olmadan sadece internet için abone olabileceksiniz. Bu da her ay en az 15 YTL karda olacağınız anlamına geliyor.

ÖİV FİYATLARA YANSIYACAK

Ulaştırma Bakanlığı’nın açıkladığı vergi indirimi, kısa süre içerisinde fiyatlara da yansıyacak. Atılan bu adımın faturanıza etkisi de oldukça önemli sayılır. Hangi bağlantı seçeneğine abone olursanız olun, en faturanız bundan böyle %15 daha ucuz gelecek.

ALTERNATİF İNTERNET BAĞLANTILARI GELİYOR

Telefon hattına bağımlı olmaktan kurtaran alternatif internet bağlantı seçenekleri de gümbür gümbür gelmeye hazırlanıyor. Bunlar arasında ilk sırayı uydu alıyor. Tooway, bunlardan sadece biri. Telefon hattına gerek olmadan, dilediğiniz yerden bağlantı yapmanız mümkün olacak.

Şu sıralar, sınırlı sayıda bölgeye hizmet verebilen ve süper hızlı internet olarak adlandırılan alternatif bağlantı seçeneklerinin kullanılabileceği alanlar da giderek artacak. Turbonet, bu seçeneklere örnek olarak gösterilebilir.

3G İŞİN İÇİNE GİRİYOR

ADSL’in rakibi olarak görülmese de, aslına bakarsanız evde dizüstü bilgisayarında internet kullanmak isteyen birisi için ADSL yerine 3G desteği olan bir cep telefonu operatörü tercih etmek çok daha cazip olabilir. Dizüstü bilgisayarların satışının, masaüstü bilgisayarları geçtiği bir dönemde, cep telefonlarının sunacağı data kullanım paketleri, ADSL’den çok daha uygun gelebilir. Bu rakamları, en geç Haziran ayında öğrenmiş ve kullanmaya başlamış olacağız.

ABONE OLUN AMA 24 AY DEĞİL

Shiftdelete.net’in haberine göre internet bağlantı ihtiyacınızı karşılayın ancak çok uzun süreli abonelikler yerine dilediğiniz zaman kapatabileceğiniz seçeneklere yönelmeyi ihmal etmeyin. Aksi takdierde, ya size sunulan 24 aylık seçenekleri kullanıp diğer kullanıcılara gıpta ile bakmak zorunda kalırsınız. Ya da sözleşmenize uymadığınız için ADSL operatörüne 24 aylık aboneliği iptal ettirmenin tazminatını ödeyerek cebinizi yakarsınız.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Harbiden yer yerinden mi oynayacak :|

İyi bakalım bekleyelim o zaman. Telekom böyle bi abilik yapsın bizde kafamızı ondan çıkaralım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

dün okudun internethaberde

24 ay abone olan yok zati ben salakmıyım :)=

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    ben turknete geçtim 9.99 ytl aylık :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    3G sağlam bir altyapı oturtana kadar aradan 2 sene geçer.   GPRS den aldığı astronomik rakamlara bakarsak 3G ye ne kadar fiyat biçerler kim bilir.

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek
    1.5 yıl önce 24 ay abone olmuştum 3-4 ay sonra biticek zaten askerlik geliyor bittiği gibi tamamen kapattırcam.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kinyas
    kinyas's avatar
    Erkek
    biri internete gecin millet ben 3 aydır kullanıyorum cok menmunum.hıc sorun yok + baglantı ucretı ay tahattuhu gıbı şeyler yok.3 aydır internet paramı yatırmıyorum.gecen gun ınternete gıremıyordum müşteri hizmetlerini aradım ,pc basında bikaç islem yapmamız gerek dedi bayan, ev telefonu salonda oldugu ıcın cep telefonumu aradı 20 dakkada hallettik.avea aran kazandan 20 kontoru kaptım anlıycaınız:D birde şey dedim 3 aydır fatura yatırmıyorum belkı ondan ınternet gıtmıs olmasın dedim,biz internet borcu yuzunden baglantıyı kesmiyoruz dediler(: bu derece hos (:
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

sercanincesu bunu yazdı:
    -----------------------------
    biri internete gecin millet ben 3 aydır kullanıyorum cok menmunum.hıc sorun yok + baglantı ucretı ay tahattuhu gıbı şeyler yok.3 aydır internet paramı yatırmıyorum.gecen gun ınternete gıremıyordum müşteri hizmetlerini aradım ,pc basında bikaç islem yapmamız gerek dedi bayan, ev telefonu salonda oldugu ıcın cep telefonumu aradı 20 dakkada hallettik.avea aran kazandan 20 kontoru kaptım anlıycaınız:D birde şey dedim 3 aydır fatura yatırmıyorum belkı ondan ınternet gıtmıs olmasın dedim,biz internet borcu yuzunden baglantıyı kesmiyoruz dediler(: bu derece hos (:

bence snn gibi faturasını ödemeyenleri kapatmamaları hata :) ttnet ten it gibi tırsıo herkes ne güzel net kapanacak die anında yatıo faturalar :)

ayrıca biri daha yeni sonuçta bu ilk yıla cicim yılı diyelim abonesi az oldugundan böylelerdir sonuçta ttnet alt yapısını kullanıolar :) abonesi ttnet kadar olsa cepten aramayı bırak mesaj bile atmazdı :)

www.yesilgrow.com - Growshop
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Never-More bunu yazdı:

sercanincesu bunu yazdı:

bence snn gibi faturasını ödemeyenleri kapatmamaları hata :) ttnet ten it gibi tırsıo herkes ne güzel net kapanacak die anında yatıo faturalar :)

ayrıca biri daha yeni sonuçta bu ilk yıla cicim yılı diyelim abonesi az oldugundan böylelerdir sonuçta ttnet alt yapısını kullanıolar :) abonesi ttnet kadar olsa cepten aramayı bırak mesaj bile atmazdı :)

TTNET ile Telekom ayrıldı arkadaşım. Kullandıkları alt yapı telekom un alt yapısı.. Yani smile da telekom dan alıyo ttnet de telekom dan alıyo biri de telekomdan alıyo.. 

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek

artık adsl den bıktım ha biri ha smile ha öteki haberiki fark etmez şu telcomun quick net hizmeti gelsede kurtulsam şunlardan 3 kişi birleşip alsak 50 ytl ye 100 mb bağlantımız olacak upload desen 5 mb yani benim verimerkezindeki serverimi eve taşımam için yeter bana. ayda 150 ytl vermem veri merkezine tellcomdan bağlantı alırım:) süper olur

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    az önce interneti kapattım. pcyi açtım hala net var. ne zaman kapatırlar ki ibneler. bayramdan sonra turknete geçmeyi düşünüyorm ucuzmuş:)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
Toplam Hit: 1621 Toplam Mesaj: 11