Samsung F490 [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barcamanu
    barcamanu's avatar
    Erkek

Elimde samsung f490 var telefonun java desteği olmasına rağmen .jar yada .jad dosyalarını açamıyorum ''bu dosya tipi desteklenmiyor''  diyor.

biraz araştırdım şu siteyi buldum ama pek bir şey anlamadım http://cellphoneforums.net/samsung/t287397-samsung-f490-installing-java-applications.html

yardımlarınızı bekliyorum müridler

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

f490 da nasıl bilmiorum ama samsung e250 dede benzer bi oaly var java uygulama desteklio ama içine direk atınca çalışmıyor

pc ile senkronize edip pc üzerinden atıp telefonun similasyon modunda kurulumunu gerçekleştiriyordun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barcamanu
    barcamanu's avatar
    Erkek

verdiğim linkte çözümü varda pek anlamadım

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

verdiğin siteden direk çeviri dostum

driver&file explorer indir.link veremediğim için adını arat TkfieExplore r_2.2.exe

SAMSUNG_Composite_USB_Driver_4_34_WHQL.zip yi aç ve setup.exe yi çalıştır

telefonu bağla.bunu yaptıktan sonra karşına 'aygıt yüklendi ve kullanıma hazır' yazısı çıkar

TkFileExplorer_2.2.exe aç

settings(ayarlar)-com sekmesine git

açılan pencereyi aşağı indir.sadece bir tane COMxx seçeneği çıkacak karşına onu seç sonra OK la.

file(dosya)-connect(bağlan) sekmesine git

TkFileExplorer programının alt kısmında telefonunun dosya sistemi ağacını görüceksin

/Exe/Java/Games e git

oyunların için yeni bir dosya oluştur

TkFileExplorer PC nin üst yarısındaki JAD/JAR dosyalarını seç ve yarattığın klasörün içine götür.

oyunların hepsini atana kadar yap bunu

çıkart telefonu ve *#3695147*# ara

internals e git (*#3971258*# bu oraya direk geçiş kodu galiba)

depolama ayarlarına git(storage settings) ve update java db seç(java db yi güncelle)

not 1: somsung usb mode u quallcom a çevirmene gerek yok olduğu gibi bırak(anlamadıysan hiçbişi yapma)

2:driverlar yüklendiğinde pc studio 3 çalışır durumda olur.

kolay gelsin.

bence sen bi nokia al bu ne ya!:D

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

barcamanu bunu yazdı:
    -----------------------------

Elimde samsung f490 var telefonun java desteği olmasına rağmen .jar yada .jad dosyalarını açamıyorum ''bu dosya tipi desteklenmiyor''  diyor.

biraz araştırdım şu siteyi buldum ama pek bir şey anlamadım http://cellphoneforums.net/samsung/t287397-samsung-f490-installing-java-applications.html

yardımlarınızı bekliyorum müridler

o teli degistir..  samsunglarin cokca karsilastiklari sorunlar.. flash yanmasi cok hasasstir  samsunglarda.. displey yanmasi.mms sorunu..java benzeri programlarin surekli guncelleme istemesi uygulandigi halde agir calismasi tam verim alinamiyor...rahat kullanim icin NOKIA  saglam bir telefon icin SONY ERICSON klas telefon icin LG

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

samsungların bi kısmında şöyle bi mevzu var, java herhangi birşey kuracak isen, o java dosya telefona internetten yada gprs ile iniyormuş gibi göstermen gerekiyor, orjinal yazılım satılması için bi önlem sanırım, çeşitli ayarlar, bilgisayarına kurduğun 1-2 program ve data kablosu ile haloluyor bu ama biraz karmaşık ve uğraştırıcı bişey, *# bilmemne kodları ile telefonda ayar yapıyosun vs. vs. ama bazı samsunglarada java dosyasını atıyosun dosyayı seçiyosun kendi otomatik kuruyor ...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barcamanu
    barcamanu's avatar
    Erkek

deja-vu bunu yazdı:

verdiğin siteden direk çeviri dostum

driver&file explorer indir.link veremediğim için adını arat TkfieExplore r_2.2.exe

SAMSUNG_Composite_USB_Driver_4_34_WHQL.zip yi aç ve setup.exe yi çalıştır

telefonu bağla.bunu yaptıktan sonra karşına 'aygıt yüklendi ve kullanıma hazır' yazısı çıkar

TkFileExplorer_2.2.exe aç

settings(ayarlar)-com sekmesine git

açılan pencereyi aşağı indir.sadece bir tane COMxx seçeneği çıkacak karşına onu seç sonra OK la.

file(dosya)-connect(bağlan) sekmesine git

TkFileExplorer programının alt kısmında telefonunun dosya sistemi ağacını görüceksin

/Exe/Java/Games e git

oyunların için yeni bir dosya oluştur

TkFileExplorer PC nin üst yarısındaki JAD/JAR dosyalarını seç ve yarattığın klasörün içine götür.

oyunların hepsini atana kadar yap bunu

çıkart telefonu ve *#3695147*# ara

internals e git (*#3971258*# bu oraya direk geçiş kodu galiba)

depolama ayarlarına git(storage settings) ve update java db seç(java db yi güncelle)

not 1: somsung usb mode u quallcom a çevirmene gerek yok olduğu gibi bırak(anlamadıysan hiçbişi yapma)

2:driverlar yüklendiğinde pc studio 3 çalışır durumda olur.

kolay gelsin.

bence sen bi nokia al bu ne ya!:D

sağol hocam bunları yarın bi deneyeyim

...
Toplam Hit: 2379 Toplam Mesaj: 7