folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Samsung Harici HDD Format Problemi

Samsung Harici HDD Format Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Ubuntu kurulu samsung harici harddiskim var. Harici hdd takılıyken windows'tan sürücüye sağ tık - format işlemini yaptım, formatı attım fakat hala bilgisayarı harici hdd'den başlatırken ubuntu ekranı çıkıyor, işletim sistemine giriş yapmıyor fakat ubuntunun ekranıda hala duruyor.

http://www.seagate.com/tr/tr/support/downloads/item/samsung-format-utility-master-dl/

Yukarıdaki linkte bulunan Samsung'un kendi tool'u ile deneyeyim dedim fakat hdd takılı olmasına rağmen program samsung hdd bulunamadı hatası veriyor o yüzden bunu da kullanamadım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

harici hdd'deki boot partition'ini windows'da direk goremiyordun diye hatirliyorum en son.

o yuzden windowsdaki disk yoneticisinden diski komple formatlaman lazim.

suan yapmis oldugun islem sadece harici hdd'deki bir partition'u formatlamak oldu.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı

harici hdd'deki boot partition'ini windows'da direk goremiyordun diye hatirliyorum en son.

o yuzden windowsdaki disk yoneticisinden diski komple formatlaman lazim.

suan yapmis oldugun islem sadece harici hdd'deki bir partition'u formatlamak oldu.

Evet hocam dediğin gibiymiş. Teşekkürler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

Bilgisayarımdan sağ tuş yönete geç oradan dene yada partition programlarını dene tam format atar

Toplam Hit: 1027 Toplam Mesaj: 4
samsung hdd format problemi