folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Samsung NP270E5E Laptop All Boot Options Are Tried Hatası Hk.

Samsung NP270E5E Laptop All Boot Options Are Tried Hatası Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar,
    Elimde Samsung'un NP270E5E laptopu var. Arkadaşımın babası win8 den sıfırlama yapmaya çalışırken recovery kısmını da silmiş.
    Bilgisayar açılışta şu hatayı veriyor.

"All boot options are tried. Press <F4> key to recover with factory image using Recovery or any other keys for next boot loop iteration. "

Bu hata gelene kadar yada geldikten sonra hangi tuşa basarsam basayım laptop reset atıyor. Envai çeşit cd,dvd,usb ile işletim sistemi kurdum içine Samsung Recovery Solution ile Recovery kısmını da oluşturdum hala devam etmekte. İçinde kurulum cdsi yada takılı bir bootable usb ile bir şekilde hdd ye ulaşabiliyorum işletim sistemi kurulu ve çalışıyor. Fakat cdyi veya usbyi çıkartınca tekrar aynı hikaye.

Ek olarak: bios pilini çıkarttım taktım pilin arka tarafında 2 pini 30 sn birbirine bağladım biosa ne girebiliyorum ne resetleyebiliyorum.

Bu hatayı nasıl giderebilirim yada biosa nasıl girebilirim ve bu laptopun sorunu nedir ?

Yaptığım onca iyiliğin tek yanlışta unutulduğunu gördüğümden beri kötü biriyim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Boot mode a baktin mi?

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

sök hdd tak başka pc formatla tak flashla kur win7 veya 10

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Boot mode a baktin mi?

Bakamıyorum biosa hiçbir şekilde erişemiyorum hocam.

Spyware__007 bunu yazdı

Kurulumu cd den yapınca bu bilgisayarda da yapabiliyorum sorunsuz kuruyor ama cdyi çıkartıp başlatmaya çalışınca tekrar tried hatasını veriyor ne biosa nede hdd ye ulaşamıyorum.
    Anca bazı kurulumlarda özellik olarak direk hdd ye devam et var hocam o şekilde içindekine ulaşabiliyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı

Aynısı başıma geldi

Başka bi makinada windows 10 kur sonra diski sök samsunga geri tak çalışıcaktır.

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unchain
    unchain's avatar
    Erkek
    falcon bunu yazdı
    Spyware__007 bunu yazdı

Aynısı başıma geldi

Başka bi makinada windows 10 kur sonra diski sök samsunga geri tak çalışıcaktır.

Dediğini denedim hocam ama yemedi diskten başlamıyor hiç. Ama sorunu çözdüm. İçine 8.1 i kurdum daha sonra ubuntu cdsi takıp yükleme ekranında tab'a basınca hdd ye devam et seçeneği çıkıyor. 8.1 in içine girip samsung update programını indirdim. İçinde bios update vardı onu yaptım bios düzeldi. Fast Bios' u kapattım. Secure boot'u kapattım. Os Mode Selection' ı da UEFI and Legacy oS yaptım.

Şimdi normal bir şekilde hdd başlıyor ve biosa girip çıkabiliyorum. Ne hikmetse bios sıfırlama, pili sökme vs. her yolu denesemde lanet biosu sıfırlayamamıştım. Bios Update yapınca sorun çözüldü.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

konuyla alakası yok ama ben bu samsung laptopları ureten muhendislerin gözünü s.kem. 

hayvan gibi ısınıyor. biosu bin bir dert az basit yapar ınsan şunu. 

Dur be kadınnnn....
Toplam Hit: 1225 Toplam Mesaj: 7
samsung laptop all options are tried np270e5e bios boot