Sap Abap Eğitim Kitabı Türkçe

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek

Selam müritler & mürideler,

Sap Abap öğrenme aşamasındayım. Elimde ingilizce sağlam kaynaklar var fakat başlangıç aşamasında biraz ağır geldi. O yüzden Türkçe başlangıç seviyesinde bana biraz yol aldıracak kaynak arıyorum. Aşağıdaki iki kitabı buldum. Pek fazla kaynakta yok zaten.

Bu konuda tecrübeli, bilgi mürit & müridelerden hangi kitabı seçmem gerektiği hakkında tavsiye istiyorum.

Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

bu SAP Muhasebe programı olan değil dimi hocam ?

programlama dili vs. diyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

İkisini de al zaten uçuk fiyatlarda değiller.

Yener TÜRKELİ'yi ilk defa duyuyorum ama Şükrü İlker BIRAKOĞLU (hoş yayınevi kendi yazarının adını yanlış yazmış ama) yıllardır eğitim tarafında aktif işler yapıyor. Sadece ABAP değil, SAP'nin bir sürü modülü üzerine eğitimleri de vardı. Tabi hiçbirine katılmadım, sadece yıllardır duyuruları bana kadar ulaşıyor oradan biliyorum.

Ayrıca ABAP için SAP account'u sahibi olman lazım diye biliyorum. SAP erişimin yoksa, bireysel öğrenim için maddi olarak pek mümkün bir teknoloji değil gibi.

SQL biliyorsan zaten zorlanmazsın, kolay öğrenirsin.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

selamlar

ABAP öğrenmek istiyorsan türkçe kaynak aramamalısın. Tüm kaynaklar genel olarak ingilizcedir. 

Ama yinede Şükrü İlker Bırakoğlu'nun çıkardığı kitaplara göz atmanı tavsiye ederim. 

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek
    mavitutku bunu yazdı

bu SAP Muhasebe programı olan değil dimi hocam ?

programlama dili vs. diyor.

Dostum, SAP sadece muhasebe programı değildir. ERP yazılımıdır. Türkçe' de "Kurumsal Kaynak Planlama" olarak ifade edilmektedir. SAP içerisinde de FI (Finans), HR (İnsan Kaynakları) gibi bir çok modül bulunmaktadır.

Abap ise sadece SAP için geliştirme yapabildiğin programlama dilidir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek

@JPriest,

Dostum, SAP erişimim var. İş yerinde bir proje için öğrenmem gerekiyor. Normalde web ve android geliştiriyorum. Bu SAP' nin ekranları baya garip geldi,

Önerin için teşekkür ederim.

@saposcol

Dostum, İngilizce olarak elimde kaynak mevcut zaten fakat konuda da belirttiğim gibi bu kaynaklar giriş seviyesi olarak ağır geldi ve bu yüzden pek ilerleme kaydedemedim. Elimin altında bir Türkçe kaynak bulunmasını istiyorum. İlerleyen zamanlarda zaten ingilizce kaynaklarla devam edeceğim, teşekkür ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

bilge adamda kursa gidiyorum bende sap için.

hocaların dediğide oydu. pc vs ilginiz varsa yazılımını öğrenin çünkü firmalara göre düzenleme yapabilen tipler filan çok ciddi paralar alıyormuş.

bir iki örnek verdi şaşurduk :)

https://t.me/pump_upp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Bende 10 gb arşivi var sap abap ın akşama upload ederim üniversite kaynaklı ödevler notlar vs vs

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

Bende 10 gb arşivi var sap abap ın akşama upload ederim üniversite kaynaklı ödevler notlar vs vs

Dostum büyük sevaba girersin. Bekliyorum, teşekkür ederim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

Saab diye okudum araba muhabbeti sandım sonra şahap olarak gördüm füze konusu heralde dedim bu paragraf soruları zikti attı gözümü arkadaş

..Morali hep bozuk olan insan..
Toplam Hit: 1733 Toplam Mesaj: 10
sap abap