Şarjlı Pilden Powerbank Yapmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şöyle bi cihaz var :

http://www.aliexpress.com/item/TOMO-DIY-Power-Bank-Box-External-Backup-18650-Battery-Charger-Case-Intelligent-LCD-5V-2A-Charging/32576968907.html?shortkey=UjU3iQba&addresstype=600

Buna şarjlı pil takarak kullanabiliyoruz. Acaba perfornmanası nasıl olur sizce ? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

hocam bu çok güzel birşeyde 

geçen adam 9v'lik pille yapıyordu :) araç şarj kiti :D 9v lik pil adaptörü vs bi videosuna bakayım.

https://www.youtube.com/watch?v=Y8hO7j7l-ss

Bu değil ama aynı şeyi anlatmış :)

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Şarjlı pil dediğin 18650 lion pil hücreleri ki kaliteli olanlardan almak lazım yoksa patlar matlar Mazallah. Onlarda LG, SANYO, SAMSUNG, PANASONİC, SONY gibi hücreler harici alınmaz.

Onlarında en ucuzu 3 dolardan başlar.

3*4 = 12 dolar

12 Dolar + 16 dolar = 30 dolar civarı.

Xiaomi 10000 mah adaptorlerdede LG veya Panasonic 18650 leri ve daha kaliteli bir kasa ve daha kaliteli bir BMS çip ile geldiğini ve daha ucuz olduğunu varsayarsak.

Sonuç : Mantıksız.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hmmm.. Evde bir sürü Varta pil vardı bunlarda takar kullanırım diyordum bende.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Archon
    Archon's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hmmm.. Evde bir sürü Varta pil vardı bunlarda takar kullanırım diyordum bende.

Senin elinde bu pillerden varsa ve değerlendirmek istiyorsan ni-mh pillerden power-bank nasıl yapılır onu araştırman gerek belki piyasada o tarz ürünlerde olabilir. ni-mh hücre başına 1,2-1,6Volt gerilim sağlar Li-on piller ise hücre başına 3,7-4,2Volt o nedenle birbirleri ile uyumsuzdur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

Hocam ben bu alet ten aldım şuan kullanıyorum pilleri kartı bozulan diğer power banktan söküp buna taktım ve gayet memnunum diğer bozuk kart li power bank bir iki şarj ediyor idi sonra bitiyor du şuan kullandığım bu alet ile bir haftadan beri çantamda duruyor en kaç kere şarj etti telefonu unuttum

Yanlız alacak isen  bu alet ile gelen şarj kablosunu kullanma derim dandik olduğu için güç. Bir süre sonra kesiyor şarj yapmıyor bende elde olan kablo ile yapıyorum hiç bir sorun yok şimdi bile baktım 4   tane pil de ful duruyor resim yada video çekerim daha sonra 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

eğer bu cihazdan alırsan içine eski laptop bataryasından çıkan pilleri takabilir gittiği yere kadar kullanırsın. daha avantajlı olur.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı

eğer bu cihazdan alırsan içine eski laptop bataryasından çıkan pilleri takabilir gittiği yere kadar kullanırsın. daha avantajlı olur.

Hocam onu denedim en fazla bir, Bir buçuk şarj etti bende çıkarttım kartı bozuk power bank in pilleri ni taktik ama eğer Laptop bataryası sağlam ise evet uzun süre kullanılıyor. DH de görüp almıştım bu aleti

bensiz_aglama tarafından 06/Tem/16 09:38 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Normal pillerden yapmak çok iyi sonuçlar dogurmayabilir. 

Biterken voltaj dusumu olur normal pillerde, powerbanklarin içinde lipo var. Lipolar direkt biter. Notebook bataryasindaki piller lipo diye biliyorum. 

Toplam Hit: 1638 Toplam Mesaj: 9
powerbank