Sata Hdd Onerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

Toshiba satellite l655 serisi bir laptopum var ve sata diski bozuldu.çok zorlanarak da olsa format çektik şimdi iman kuvvetiyle çalışıyor.arada da uyarı  veriyor diskiniz bozuk yedekleyin ve değiştirmek/onarmak için için üreticinize başvurun diye.sözün özü acilinden bir sata disk almam lazım yardımlarınızı bekliyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

O uyarıyı toshibanın kendi programımı veriyor

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

O uyarıyı toshibanın kendi programımı veriyor

ya şimdi durum şu.ben laptopu 3 ay önce format attım ölmek üzereydi düzeldi biraz.o ara disk sorunu falan bilmiyordum.bu 3 ayda da arada sorun çıkarttığı oluyordu da işte en son geçen sorun çıkarttı başlamadı bilgisayar.birkaç kez restart denedim baktım olmuyor birkaç kez de fişini çekip gücü keserek denedim :D işte o ara gitmiş olabilir ya da önceden olabilir.neyse format atalım dedik formata başlamıyor,çok yavaş gidiyor windows kuruluyor menüsünde kalıyor.çok denedik olmadı(win7,win8 falan) en son diski çıkardık arkadaşın masaüstüne bağladık ne olacağını görmek için.işte ilk sayfada bad status diyor disk için.ama yine de okudu format diskini ve c yi silebildik.sonra benm pc ye taktık ve formatı çektik(win8).şuan diskinizde sorun var falan diyor arada.onun dışında yavaşlık,takılma falan olduğu da oluyor.dediğim gibi şuan uzatma devresini yaşıyoruz galiba.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Soruma cevap alaamadım ama neyse :D

hd tune ile sağlık testi neyin yap bakalım ha illa yeni alacam diosan ssd al :F

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

Soruma cevap alaamadım ama neyse :D

hd tune ile sağlık testi neyin yap bakalım ha illa yeni alacam diosan ssd al :F

arkadaş da öyle diyor da ben sıcak bakmıyorum.ssd alsam 128 gb alsam üzerine harici hdd almam gerekecek.ikisi beraber bayağı pahalı olacaklar.onun yerine 500 gb ya da 1 tb hdd alırım daha iyi,zaten bir iki yıl idare etsin yeni laptop alırım.ki şuanki diskim 320 gb

edit.soruna cevap:hayır windows veriyor uyarıyı.toshibanın kendi programları değil.

cem-engine tarafından 22/Eyl/13 11:37 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Anladım o zaman şu tarz bir şey al bari.

7200 rpm. 5400 çok can sıkıcı olmaya başladı bende değiştiricem valla

http://www.vatanbilgisayar.com/Dahili%20Harddisk/seagate-st_320gb_nb_7200rpm-25-320gb-sata-20-16mb-cache-7200rpm-notebook-disk/productdetails.aspx?I_ID=36540

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

uplamış olayım bir de sorayım bu ürün ve fiyat iyi midir

http://www.gold.com.tr/wd-500-gb-2-5-7200-rpm-sata-16-cashe-wd5000bpkt_u

Toplam Hit: 786 Toplam Mesaj: 7