folder Tahribat.com Forumları
linefolder Assembly - Reverse Engineering
linefolder Save Ozelligi Disabled Edilmis Yazilim

Save Ozelligi Disabled Edilmis Yazilim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hunter07
    hunter07's avatar
    Erkek

Merhaba,

Eger bir yazilimda save ozelligi disable edilmis ise ne tur bir yol izlenmesi gerekir.

Sozkonusu yazilim degisik bir demo sunmus. Soyleki;

Yazilimin yanindak gelen dosyalar ile islem yapabiliyorsunuz ve bu islemlerin sonunda islem yaptiginiz bu dosyayi Save edebiliyorsunuz.

Ancak program ile verilen dosyanin haricinde bir dosya kullandiginizda ise yine tum islemleri yapmaniza izin verilmesine ragmen save butonu yazilim tarafindan disableedilerek kaydetmenizin onune geciyor.

Firex in tutorial larini inceledim ama bu konuyu iceren bilgi goremedim(veya kacirdim)

Boylesi bir yazilim nasil cozulebilir. OllyDbg i FireX in tanittigi kadar biliyorum. 

Yapilabilecekler icin aklima gelenler de soyle sizin icin beki basit kacabilir ama yine de yazayim,

1-EGer kendi dosyasini secebiliyorsa bir signature olmali kendine ait 4-5 dosya var bu dosyalar karsilastirilarak benzer bytelari cikarilip bu signature un ne oldugu bulunabilir.

2- OllyDbg ile yazilim once kendi dosyasi ile daha sonra bizim verecegimiz dosya ile calistirilip 2 ayri durum incelenerek farklilik bulunabilir.

3- OllyDbg ile butonlarin visible ozelliklerini degistiren yerler bulunup bunun onune gecilebilir

4- Yazilimda enter license code gibi bir menu olmasina ragmen tiklandginda bir sey olmuyor. Belki kod olarak register bolumunu iceriyordur burasi bulunabilir.

Aklima gelenler bunlar. Bunlarin tumu ayni zamanda benim icin soru..mantiksiz da olabilir.

Bir yol tavsiye edebilirmisiniz. Nasil yaklasilmali?

Selamlar.

Not: 

Konunun daha net olmasi icin flash screenshot yapip su adrese attim.

http://experimental.110mb.com/ct3d/ct3d.htm

benim kullandigim dosya http://experimental.110mb.com/ct3d/denemestl.zip 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Yazılım denir hoca?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hunter07
    hunter07's avatar
    Erkek

Merhaba,

Yazilimin adi: Cut3D

http://www.vectric.com/WebSite/Vectric/cut3d/c3d_index.htm 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pr0c3ss
    Pr0c3ss's avatar
    Erkek

Merhaba ,

Daha Açıklamalı yazarsanız..neden kısıtlamalar  süremi,nagmı özelliklermi kapalı  en azından bakmamızda Daha  hızlı Sonuç Alabiliriz...

C# reversin Engineer RCG GRUOP
Toplam Hit: 2663 Toplam Mesaj: 4