Savunma Dilekçe Örneği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Bunun icin ornek bir metin var mi dostlar ?

https://ibb.co/StR5vcs

https://ibb.co/KXkNh2G

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Örnek dilekçeye gerek yok ki.

üzerine atılı suç basit yargılama usulüne tabi bir suç;

Boş bir kağıt al en üstte ortaya mahkeme ismini yaz, sola geç dosya numarası yaz iki satır aşağıya in ve yazmaya başla.

savunman delillerin neyse onları yaz.  basit yargılama usulünü kabul ediyorsan yaz(kabul edersen lehine indirim olacak)

basit yargılama usulünü kabul etmezsen(lehine indirim olmaz yargılama genele döner ve duruşmalı yapılır)

davanın duruşmalı görülmesni istiyorsan dilekçeye  sadece basit yargılamayı kabul etmiyorum yaz duruşmalı yapılsın.

the man who gets tired after eating a ban
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Tesekur ederim hocam. Resmi evrak ya doğru yapmak istedim. Yinede ornek bir metin olsa iyi olurdu. 

Basit usule itiraz edebileceğimi bilmiyordum. Karsi taraf sinyal vermedigimi iddia etmis buna itiraz edecem. Ve sagdan hızlı geldiğini, dikkatsiz ve özensiz kendisinin olduğunu söyleyecem. Kamera görüntüleri ortada ama polis benim alehime tutanak tutmuş belli ki.

Megalados tarafından 30/Haz/22 17:37 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Reply With Quote Alıntı yap
  • KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun. Sabır diliyorum. Strese kapılma..

...said addicted.
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Geçmiş olsun. Sabır diliyorum. Strese kapılma..

Eyvallah hocam sağol. Stres olmamak mümkün değil. Nelerle uğraşıyorum birde bunlar çıkıyor üstüne..

Aramızda avukat varsa dilekçe icin yardımcı olursa sevinirim. 

ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Bu tür davalar uzlaşmaya tabidir, uzlaşma gelmedi mi? Geldiyse çok mu istediler de kabul etmedin?

Telefondan okuduğum kadarıyla seni kusurlu bulmuşlar, zarar sana karşılatma ihtimalleri çok yüksek. Hele bir de avukat filan işin içine girerse ulaşmadan fazla ödersin. 

Minumum seviyede anlaşmaya bak. geçmiş olsun.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı

Bu tür davalar uzlaşmaya tabidir, uzlaşma gelmedi mi? Geldiyse çok mu istediler de kabul etmedin?

Telefondan okuduğum kadarıyla seni kusurlu bulmuşlar, zarar sana karşılatma ihtimalleri çok yüksek. Hele bir de avukat filan işin içine girerse ulaşmadan fazla ödersin. 

Minumum seviyede anlaşmaya bak. geçmiş olsun.

Anlasma faslını geçtik hocam kabul etmedim. 2.500 tl istemişti.. Dediğin gibi bende beni suçlu bulacaklar gibi anladim. Arkadaşın dediği gibi dilekçe tarzi savunma yazdım bakalim. Yarin vermeyi düşünüyorum insAllah bir sorun cikmaz. Karşı taraf sinyal vermedigimi beyan etmiş ama vermiştim. Belki buradan kurtaririz.

Yinede avukat varsa dilekçe kousunda hala yardim bekliyorum.

LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

avukat yok, savcı var iş görür mü (=

hocam dilekçe ile ilgili ne tür bi yardım istiyorsun?

herhangi bir şablona vs gerek yok.

"İskenderun Asliye Ceza Mahkemesine

Dosya No: 2022/000"

şeklinde başlık atıp derdini anlatabilirsin, alt kısma da ad, soyad, adres, telefon, imza.

bu kadar.

içerikle ilgili yardım istiyorsan da, eğer kamera görüntüsü varsa, sakın ola kamerada görünen olayların aksini veya olmadığını iddia etme, güvenilirliğini azaltır, dilekçede yazdığın diğer doğru hususlar da gözardı edilebilir.

onun haricinde ne tür bi yardım gerekli açık bi şekilde yazabilirsen yardımcı olmaya çalışayım.

goo.gl/qBNZmW
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

avukat yok, savcı var iş görür mü (=

hocam dilekçe ile ilgili ne tür bi yardım istiyorsun?

herhangi bir şablona vs gerek yok.

"İskenderun Asliye Ceza Mahkemesine

Dosya No: 2022/000"

şeklinde başlık atıp derdini anlatabilirsin, alt kısma da ad, soyad, adres, telefon, imza.

bu kadar.

içerikle ilgili yardım istiyorsan da, eğer kamera görüntüsü varsa, sakın ola kamerada görünen olayların aksini veya olmadığını iddia etme, güvenilirliğini azaltır, dilekçede yazdığın diğer doğru hususlar da gözardı edilebilir.

onun haricinde ne tür bi yardım gerekli açık bi şekilde yazabilirsen yardımcı olmaya çalışayım.

Savcı da olur tabiki. Dilekçeyi dediginiz şekilde yazdım hocam. Hatta sana ö.m atim bi bak kaptırdım ben kendimi çünkü baya detaya girdim. Ne diyo bu demesinler sonra :D 

Birde kamera kaydi var. Ben sinyal vedigimi hatırlıyorum. Yanımdaki arkadasta öyle hatırlıyor. Zaten boş yolda bile veririm insAllah lehime olur bu. 

• Toplam Hit: 1129 Toplam Mesaj: 10
    savunma savunma örneği