folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Savunma Sanayi Insansiz Ve Otonom Kara Araclari Tasarim Yarismasi

Savunma Sanayi Insansiz Ve Otonom Kara Araclari Tasarim Yarismasi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaslar, haberlerde gördüm sanirim acilali bir ay falan olmus ama simdi haberim oldu benim..

https://twitter.com/i/videos/909103202406211584?embed_source=facebook

http://roboik.ssm.gov.tr/

prototip yapmaktan ziyade tasarimla ilgili bir yarisma bu. Yetenekl cizimciler ve bu konuda fikri olanlar basvurabilir. Ödüller de gayet iyi. 

Bu tarz seyleri görmek beni sevindiriyor. Liseden beri savunma sanayinde calismak istiyordum ama kismet olmadi henüz. Ama insallah bir gün bu alanda ülkem icin calisacagim. O yüzden bu alana önem veriyorum. Cünkü gelecek koruma yöntemleri bu alanin gelisiminden geciyor. Yarin öbürgün amerikanin robot askerleri ile karsilasinca buna ne gibi önlemler alinmali, ya da bugünlerde oldugu gibi ambargo uygulandiginda ya da belli basli silahlar bizler yerine teröristlere verildiginde nasil durdurmak gerekiyor? Hepsinin cevabi aslinda tek, savunma sanayisinde kendi ürünlerimizi gelistirmemiz gerek. Bu alanda iyi seyler yapiliyor ama hic bir zaman yeterli bulmuyorum. Cünkü bazi ülkeler bu alanda cok cok mesafe katetmis durumdalar.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

geçenlerde görmüştüm bu yarışmayı. Ödüller fena değil. Gelecek enerji ve savunma sanayinde

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Hacı bunlar birebir sistem istiyor.Üretimide dahil.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Selam arkadaslar, haberlerde gördüm sanirim acilali bir ay falan olmus ama simdi haberim oldu benim..

https://twitter.com/i/videos/909103202406211584?embed_source=facebook

http://roboik.ssm.gov.tr/

prototip yapmaktan ziyade tasarimla ilgili bir yarisma bu. Yetenekl cizimciler ve bu konuda fikri olanlar basvurabilir. Ödüller de gayet iyi. 

Bu tarz seyleri görmek beni sevindiriyor. Liseden beri savunma sanayinde calismak istiyordum ama kismet olmadi henüz. Ama insallah bir gün bu alanda ülkem icin calisacagim. O yüzden bu alana önem veriyorum. Cünkü gelecek koruma yöntemleri bu alanin gelisiminden geciyor. Yarin öbürgün amerikanin robot askerleri ile karsilasinca buna ne gibi önlemler alinmali, ya da bugünlerde oldugu gibi ambargo uygulandiginda ya da belli basli silahlar bizler yerine teröristlere verildiginde nasil durdurmak gerekiyor? Hepsinin cevabi aslinda tek, savunma sanayisinde kendi ürünlerimizi gelistirmemiz gerek. Bu alanda iyi seyler yapiliyor ama hic bir zaman yeterli bulmuyorum. Cünkü bazi ülkeler bu alanda cok cok mesafe katetmis durumdalar.

calısabılecegını sanmıyorum mudur . yurtdısında duzgun yerde okumus ınsanlar geldıklerınde ulkeme hızmet etmek ıcın geldım vs dıye dusuncelerı olmasına ragmen ,asırı mıllıyetcı olmasına ragmen yıldırılıyorlar :) 

orneklerını gordum bılıyorum .

ama sen muvaffak olursun umarım 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Erbakan hoca hazretlerinin su vidyosunu izleyin. 

https://www.youtube.com/watch?v=0cwGkxIgCsA

Cozumu fevkalade anlatiyor.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

1,5 ay var. Güzel bende cok umutlaniyorum bu tip şeylere destekliyorum.

Hatta ciddice üzerine eğilsem  katilsam diye düşünebilirim.

Lakin ilan çok acemice ve yazan kişiler ne istedigini bilmeyen kisiler kanimca.

Bu tip yarışmalarda madem koca savunma sanayisin. " Uçsun kaçsın güzel birsey olsun " gibi açiklama yapilmaz :) 

Keskin hatlar belli edilir. Tasarim esnek olur. Hadi bakalim ne cikacak  meraktayim

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Simdi okudum ayrintilari ama biraz hayalci bir yarisma gibi geldi. Bir seyin 3D modelini yaparak ancak oyunda kullanirsin, aletin prototipini yapmadan ilk cizimde herseyi dogru calistirmak neredeyse imkansizdir, yuzlerce hareketli parca, farkli malzemeler vs. Bu 3k satir kod yazip ilk seferde sorunsuz derlenip dogru calismasina benziyor.

Sadece cizim ancak estetik amacli ise yarar, bunun yerine temel bir tasarim koyup zayifliklarini ve gelistirilmesi gereken yerleri belirtseler, guzel optimizasyon fikirleri cikabilirdi. Bir ornek, eskiden tanklar kutu gibiydi, yan taraftaki zirh yere dikti (kamyon kasasi gibi), sonra acili zirhlar ortaya cikti yandan <- -> seklinde gorunen, bunun avantaji gelen mermileri sektirdigi icin cok daha ince zirhla cok daha fazla koruma saglamasiydi, daha sonra standart hale geldi.

Belki boyle bir fikir on gorulebilir, ama o bile cok zor isin direkt icinde degilsen, yani bana pek gercekci gelmedi ama gencleri bu alanda cesaretlendirmesi ve ozendirmesi bakimindan guzel. Belki de asil amac odur, insanlari boyle konularda dusunmeye sevk etmek.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
Toplam Hit: 1086 Toplam Mesaj: 7
savunma sanayi