folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şekerin 900'E Çıkması

Şekerin 900'E Çıkması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar az önce uzaktan akrabam olan yaşlı bi tanıdık aradı kimsesi yok şekerinin 900'e çıktığını söyledi. normalde 200 olmalı diye biliyorum ve onunki sanırım tokluk şekeri. Sesi çok sakin geldiğinden telaş etmedim ambülansı aramasını söyledim adresini bilmiyorum, okuması yazmasıda var diye. 15dk geçti aradım açmıyo merak etmeye başladım. Nette araştırdım şeker komasına girme riski varmış ve böyle durumlarda sanırım hasta ne olup bittiğini kavrayamadığından sakin davranıyor olabilirmiş. Sizce durum çok acil mi babamda biyere gitti arabayı getirmesini söyleyip onu almaya gidecem. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Allah korusun hocam 900 çok yüksek.

Geçen haberde okudum 27 yaşındaki öğretmen yeni atanmış odasında ölü bulundu, şeker koması yüzünden.

Bence bir an önce bi git bak derim çilingir numarası falan da bul ki açmazsa kapıyı acilen içeri gir ya da ambulans, polis ile iletişime geç.

İmza...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

Geçen haberde okudum 27 yaşındaki öğretmen yeni atanmış odasında ölü bulundu, şeker koması yüzünden.

Bence bir an önce bi git bak derim çilingir numarası falan da bul ki açmazsa kapıyı acilen içeri gir ya da ambulans, polis ile iletişime geç.

Eyvallah hacı şimdi hastaneyi aradım öğrendim ambülansla almışlar durumu iyiymiş.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    4Senarist bunu yazdı
    pSkpt bunu yazdı

Eyvallah hacı şimdi hastaneyi aradım öğrendim ambülansla almışlar durumu iyiymiş.

Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.

İmza...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Normalde 200 de fazla açlık 90 iken toklukta sınır 150 dır . istisnai durumlarda bu en fazla 200 e yaklaşır.

200 den sonrasına zaten kesin diabet teşhisi konur

Hatta bazı doktorlar 160 180 olsa bile şeker derler. 

Yanı kaldı ki 900 .

Ya yanlış ölçtü yada tıbben ayakta olması imkânsız bir durum . çok nadir bir ihtimal deyip mevzuyu sonlandirayim.

Çünkü tıbbi işler kişi bünyesi yaşam tarzı genetik durumu etnik kökeni hepsi bir arada teşhisi etkiler 

Yanı kısaca tıpta sabit bir değer yoktur. İşte doktorların zorlandığı noktada budur

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Direk komalık olur o seviyede seyir ederse, çalışanlarımdan birisinin şekerinin 600 lerde olduğunu gördüm, acil insülin lazım o adama, son durumu nedir,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

900 olamaz hocam olmesi gerekirdi zaten imkansiz gibi birsey 600 u gorenler bile kendinden gecior kaldiki 900 

hem babam hemde kayinpederim seker hastasi baya bilgim var bu konuda diyebilirim 900 u cidden gorup hayatda kaldiysa denek olarak kullansinlar adami :)

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Ananemin ki 20 ye düşüyor 800 lere de çıkıyor yatıyor yatıyor Kalkıyor komaya girip çıkıyor herhalde garip şeker Allah şifa versin 

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Benim amcanın şekeri normalde 350-400 civarı işte şekeri çıktığı zaman 650 filan oluyor. Normalde bu şeker bende olsa kör olurum ama onda normal oluyor. Ayrıca bir akrabamızın da 600 normalde ve 900 filan görmüşlüğü var. Ancak bir keresinde yine şekeri çıktığı zaman ayaklarına vurdu ve ayak parmakları kesildi. İsmi ve kendisi tatlı olabilir ama özünde illet bir şey. Amcam ve akrabamız da zamanında içkinin dibine vurmuş kişiler ve bilgim yok ama bu kadar yüksek olmasının nedeni bu olabilir mi? Mesela diğer şeker hastalarına bakıyorum da şekerim çıktı derken bizimkilerin şekerinin düşmüş hâline ulaşıyorlar.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 1456 Toplam Mesaj: 9
şekerin 900e çıkması