folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder Seo Açısından Yeni Bir Blog Açmak Mı, Eski Siteden Devam Etmek Mi?

Seo Açısından Yeni Bir Blog Açmak Mı, Eski Siteden Devam Etmek Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

2013'ten kalan bir blogspot'um var. En son yazı aralık 2013'te girilmiş. Sitede 60 yazı var. %60'ı özgün yazıların. Günlük 50-60 hit alıyor. Sizce yeni bir blog mu açmam daha faydalı olur yoksa eski bloga özgün yazı ekleyerek devam etmek mi? Bugün 2-3 yazı girdim bloga, site uzun süredir güncel olmadığından henüz maalesef index almadı yeni konular.

Site blogspot bu arada. Wordpress kurmamla fark olur mu seo açısından.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

bence eski içerikle devam et. wordpress'te eklenti, tema, ıvır zıvır daha fazla. rahat olayım diyorsan link yapısını bozmadan wp'ye taşıyabilirsin.

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Google'a geçmişi olan siteye değer verir. Eski site üzerinden devam et.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

googlein naptigini bende anlayabilmis degilim, eskisi de yenisi de bir bana sorarsan 15 yillik domainle 3 gunluk siteyi yaristiramiyorsun yeri geliyor.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Blogspotsa zaten sen yazı girdikçe index sayısı artmaya başlayacaktır. Mantıken buradan devam etmen senin ve site içerisinde ki linklerini doğru bir şekilde vermen sitenin daha hızlı gelişmesini sağlayacaktır.

Ben yerinde olsam güzel bir domain satın alır içerisine wordpress tema kurup, seo için gereken pluginleride dahil edip buradan yürümeye çalışırım. Zaten wordpress ping sistemleri ilk kurulan sitelerde index hızının oldukça hızlı olmasını sağlıyor. Bunun yanında da siteyi web mastera kayıt edip günde bir kaç yazı girdikten sonra düzenli bir şekilde google gibi getir diyip google botlarının siteyi indexlemesini sağlayabilirsin.

Site bir kaç ay sonra ufaktan hit almaya başlayıp google  gözünde sitemap,rss gibi şeyleride oturduğu zaman blogspot blog'undan şimdi ki wordpress blog siteme referans linkleri veririm. Tabii linkleri vermekle kalmaman gerekiyor. Blogspota ait blog sitene de haftada bir kaç seferde olsa yazı girmen daha iyi olacaktır.

Elinde eski bir blog sitesinin olmasını yeni bir blog sitesi kurarak avantaja çevirebilirsin, fakat artık google hazır blog sistemlerinden link çıkılmasından hoşlanmıyor, ama senin böyle bir problemin olmayacak zaten eski bir blog sitesine sahipsin ve google gözünde filtrelemeye takılacağını sanmıyorum.

Ben böyle bir yol izlerdim

Zfr321 tarafından 03/Tem/15 10:21 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

Herkese tesekkurler. Eskisinden devam edecegim herhalde. Basari yakalarsam baska bir konuda paylasirim

Blog

Toplam Hit: 1328 Toplam Mesaj: 6
wordpress seo google blogspot