Seo Hakkında Bir Kaç Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

gençler ve genç kalanlar ve seo uzmanları merhabalar

1- elimde eski bri web sitesi var ama ben bu sitenin domainini değiştirmek istiyorum hem uzun hemde değişmesi gerekiyor şimdi siteyi yeni domaine taşısam eski sitedende 301 yönlendirmesi versem ((bende bilmiyom okuduklarımdan böyle öğrendim)) sitem google üzerinde ne zaman eski konumuna gelir hatta eski konumuna gelir 

2- elimde bu eski siteyi desteklemek için kurulmuş paravan siteler var bunlarıda 301 le yeni siteye yönlendirsem yeni siteye yararı olurmu yoksa  zararı olur ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

1- Bu süreç hakkında kesin bilgi bulunmuyor ancak şöyle düşünmek lazım eski site ne kadar sıklıkta güncelleniyor ve index alıyordu eğer bunun cevabı her gün ya da gün içinde bir çok kez güncelleniyor ise eski yerine gelmen çok uzun sürmez 4-6 hafta arasında.

2- Bu yarardan çok zarar sağlar bunun yerine paravanlardan content ile alt sayfalara link vermek hem eski yerine daha hızlı kavuşması konusunda destekleyici olur hemde eski siteye nazaran daha hızlı index alma konusunda faydası olur.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Up olsun bence önemli sıkıntı net bir şey yok 

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

gençler ve genç kalanlar ve seo uzmanları merhabalar

1- elimde eski bri web sitesi var ama ben bu sitenin domainini değiştirmek istiyorum hem uzun hemde değişmesi gerekiyor şimdi siteyi yeni domaine taşısam eski sitedende 301 yönlendirmesi versem ((bende bilmiyom okuduklarımdan böyle öğrendim)) sitem google üzerinde ne zaman eski konumuna gelir hatta eski konumuna gelir 

2- elimde bu eski siteyi desteklemek için kurulmuş paravan siteler var bunlarıda 301 le yeni siteye yönlendirsem yeni siteye yararı olurmu yoksa  zararı olur ?

1- 301'le geç toparlıyor ama sıfırdan başlamaktan daha iyi. 301 ile tamamen eski konuma gelecek diye bir garanti yok ayrıca.

2- bu sitelere de 301 çekersen büyük ihtimal zararı olur. site içerisindeki backlinleri düzenleyebilirsin.

yönlendirme işi kolay ama eski tempoya geçmek zaman alıyor biraz. senin için şart değilse ve siten iyi durumdaysa hiç elleme derim.

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

tekrar konu açmamak için yazdım şu anda yayın başlıyor canlı yayın 

SEMrush Organic Research ile SEO Rekabet Analizi (in Turkish)

https://www.youtube.com/watch?v=YMg02H-_FpE 

Toplam Hit: 1147 Toplam Mesaj: 5
seo google