Server.Exe Bulaştı Nasıl Silerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

arkadaşlar bugün msconfigden baktım açılışta 2 tane server.exe var. iptal ediyorum nafile. windows açılıyor firefox.exe 5-6 defa arka arkaya gönder gönderme hatası veriyor. sonra görev yöneticisinde server.exe çalışıyor birkaç saniye sonra adı firefox.exe olarak değişiyor. firefox.exe yi kapatıyorum server.exe çalışıyor tekrar firefox.exe oluyor. dosya dizini system32/spynet/server.exe google dan baktım spy değil falan diyor antivirle tarattım ama bana hikaye gibi geldi. system32 dizininden manuel olarak sildim spynet dosyasını tekrar oluşuyor. bunu tetikleyen dosyayı nasıl bulurum yada bu bela daha önceden başına gelen bi arkadaş varmıdır? Örneğin; foruma otomatik kullanıcı adı şifre sormadan giriş yapması gerekirken firefox kullanıcı adı şifre sordu bende mecbur konu açmak için girdim. umarım üyelik başkalarının eline geçmez :S

EDIT: varsayılan tarayıcıyı internet explorer yaptım şimdi server.exe iexplore.exe yi tetikliyor. firefox.exe gitti iexplore.exe geldi. :S

Kendi şansımı yaratırım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serwo
    serwo's avatar
    Erkek

sistemini  hirens boot cd ile açıp ordaki avira ile temizlemen lazım.. başka türlü msconfigden onların kalkacağı yok..

temizlendikten sonrada güvendiğin bi virüs programını kur ve tam tarama yaptır...

kolay gelsin..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SALDIRAY
    SALDIRAY's avatar
    Erkek

eywallah serwo saolasın.

şöyle bişey de denedim güvenli modda açtım pc yi system32/spynet/server.exe yi spynet klasörüyle beraber sildim. başlangıçtanda kaldırdım. sonra tekrar açtım pc yi şimdi bi hareket yok görev yöneticisinde ne server.exe ne iexplore.exe nede firefox.exe çalışmıyor. bakalım hadi hayırlısı :D

Kendi şansımı yaratırım...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

bununla tarat

Malwarebytes' Anti-Malware

Download Now

(7,734 kb)

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoKMaN
    FoKMaN's avatar
    Erkek

hocam virüs giren makina dan artık bi yol olmaz. ne kadar temizlesende tabiri caizse kızlıgı bozulmuş bir kere..

o yüzden iyi bir antivirüs programı kur, yedekleri al.

formatla ve hiç bir program kurmadan önce antivürüs kurup güncelle.

benim izlediğim yol hep böyledir.

kolay gelsin geçmiş olsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

combofix dene.

combofix de artık aspirin gibi bişey oldu sisteme ne bulaşırsa bulaşsın direkt combofix :)

sıkıntın devam ederse bas formatı gitsin için rahat olur en azından

http://kocaer.me
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Bekle cilent den seni kaldırıyorum :P

Neyse çözme gelirsek Şimdi comodo internet security i indir forumda linkleri vardı.Bilgisayarı güvenli modda aç comodo kendini güncellesin, sonra internet bağlantısını kes ve bilgisayarını tarattır.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

cilent ; keylogger  yemişin la dikkat et şifreler vs yazışmaların loglanmasın.

comodo indir, güncelle neti kes, tarattır..

Toplam Hit: 3691 Toplam Mesaj: 8