Sgk Ve Görev Tanımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apoyraz
    apoyraz's avatar
    Erkek

Merhaba,

Çalıştığım şirket sigortamı aldığım maaş kadar gösteriyor ama geçenlerde dikkatimi çekti beni mühendis olarak değil de tekniker olarak göstermiş. Bunun bana ileriki zamanlarda bir dezavantajı olur mu ? Şu an şirket ile aram iyi ileride bunu koz olarak kullanabilirmiyim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

odaya kayıt ol minimum muhendıs maaşını sgk da göstersinler

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apoyraz
    apoyraz's avatar
    Erkek
    csr288 bunu yazdı

Şu anda zaten minimum mühendis maaşından yüksek gösteriyorlar o konuda sıkıntı yok ama niye tekniker ( vergi kaçırmak için mi ) olarak gösteriyorlar beni kıllandıran nokta bu 

ikincisi ben bunu şirketle papaz olduğumda koz olarak kullanabilirmiyim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Tekniker olarak gösterdiyse SGK primlerini düşük tutardan ödemeyi amaçlamıştır. Bu şekilde olursa ve birde risk grubu düşükse emekli maaşına olumsuz katkısı olur.. Yüksek prim ve çok riskli olursa emekli maaşın yüksek olur. Benim akraba çok riskli gruptan elektrik teknisyeni olarak emekli şuanda emekli maaşı 4.000'ne yakın maaş alıyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Maaşını tam gosteriyorlarsa gerisini siktir et hocam. Bir önemi yok. Tekniker muhendis yerine sadece arge sorumlusu, üretim sorumlusu vs yazsalar da fark etmez. Herkes işverene koz kullanma derdinde, bu yüzden stajyer dahil kadroyu genisletmiyorum.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    csr288 bunu yazdı

Hocam odanın bu konuda en ufak bi yaptırımı yok maalesef , asalak gibi izliyorlar çünkü güçleri yok .

sgk da mühendis olarak göründüğü halde bürütte askeri ücret alıyor mühendislerin nerdeyse yarısı 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Türkiye'de mühendis odaları, hayati boyunca mühendislik yapmamış insanlardan oluşuyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Türkiye'de mühendis odaları, hayati boyunca mühendislik yapmamış insanlardan oluşuyor. 

Bencede. Hatta odayı bırakıp siyasete atılsalar daha başarılı olurlar gibime geliyor. 

Neden yaşlı gruplar oda başkanlığını ele geçirmeye çalışıyor anlamıyorum. Nasıl bir ego tatminidir bilemiyorum, hayal dahi edemiyorum. Nereden para kazanıyorlar?

--

Edit:

https://www.mmo.org.tr/merkez/muhendisleri-odasi-personel-yonetmeligi burada her ota-boka ikramiye alınacağına dair yönetmelik var. Demekki boşuna değilmiş mezuniyetten itibaren borç yazmaya başlamaları

NoktaliVirgul tarafından 04/Tem/17 10:31 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 1630 Toplam Mesaj: 8
sgk