folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Shopify İçin Ödeme Yöntemi Ve Reklamlar İçin VPN İn Çalışmaması

Shopify İçin Ödeme Yöntemi Ve Reklamlar İçin VPN İn Çalışmaması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Hocalar herkese selamlar.

Bir süredir Etsy de ek iş olarak satış yapıyordum. Etsy nin müşteriyi aşırı korumacı politikası ve kestiği fee ler dolayısı ile shopify da kendi mağazam üzerinden devam etmek istedim. Burada bir kaç çıkmaz ile karşılaştım. Bu çıkmazlar ile ilgili bilgisi olan çözüme ulaşmış arkadaşlar var ise yardımlarını bekliyorum:

1- Ödeme yöntemi olarak PayPal, Stripe, Shopify Payments TR de geçmiyor. Bunun yerine paytr iyzico vb. gibi sanal poslar kullanılıyor FAKAT ek bir güvenlik doğrulama sayfası açtıkları için ya ABD de çalışmıyor ya da müşteri başka sayfaya yönlendirdiği için çıkıyor. Bu konuda bir alternatif arıyoruz. Çözümlerden birisi de ABD de şirket açmak, şimdilik o işe girişmek istemiyoruz zaten delaware de bir şirketimiz var onun üzerinden yapabiliriz fakat o şirketi kapatıp bazı nedenlerden Florida ya taşıyacağız.

2- Shopify da en önemli konulardan birisi de reklamdır. Trafiğin çoğunu TikTok üzerinden çekmek istiyorduk fakat region olarak Türkiye göründüğü için ABD den trafik çekmek oldukça zor. Burada yapmaya çalıştığımız şeyler:

- VPN ile ABD yi gösterip hesap açtık fakat TR de çoğu vpn de sıkıntı var bu nedenle hesap şüpheli konuma düşüyor ve kısıtlanıyor. Kullandığımız vpn ler NordVpn, CyberGhost vpn
    - Android bir telefondan konumu ABD yaptık, fake location olarak yine ABD yaptık, VPN ile ABD yaptık yine de kısıtlandı. Yani birisini takip etmemize izin vermiyor ya da paylaştığımız bir videoyu başkasının önüne çıkarmıyor.

-VPS ile ABD den bir sunucu kiraladık, oradan bir tiktok hesabı açtık. Açtığımız hesapta yine kimseyi takip edemiyoruz ve paylaştıklarımız kimsenin karşısına çıkmıyor.

-Amerikadan bir arkadaşa hesap açtırdık, yine aynı şey oldu.

Artık tek çare amerika sim kartı diye düşünüyorum. E sim ya da fiziksel sim alıp deneyeceğiz. 

bu konularda desteklerinizi, tecrübelerinizi, benim göremediklerimi paylaşırsanız sevinirim. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

1. için

https://www.2checkout.com/

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Güvenilir mi hocam? Siz kullandınız mı? TR ye para nasıl çekiliyor?

Toplam Hit: 340 Toplam Mesaj: 3
vpn eticaret paypal tiktok vpn shopify stripe etsy