folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Sıfır Bilgisayar Harddisk Yaktım Galiba

Sıfır Bilgisayar Harddisk Yaktım Galiba

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Merhaba,

Bugun yeni sıfır bir kasa toplattım ofis için.. Akşam çıkarken eski harddiskimi bağladım verileri yeni harddiske atmak için. yaklaşık 1 TB boyutunda ve an itibariyle teamviewer'la bağlanıp kontrol etmek istedim.. İşletim sistemi SSD üzerinde çalıştığı için sorunsuz bağlandım fakat eski harddiski görüyorum bir sıkıntı yok yeni harddisk bilgisayarımda görünmüyor.. Yeniden başlattım SSD ve ESKİ HARDDİSKİM görünüyor yeni harddiskim gene yok ortalıkta Bilgisayarım>Yönetim den de check ettim ortalarda görünmüyor... Ofise gitmeyi planlıyorum an itibariyle.. Giderken sizinde fikirlerinizi almak isterim.. Sizce yüklü dosya atmak istediğim için yeni HARDDISK bozulmuş olabilirmi yada nasıl bir sorunla karşılaşmış olabilirim..

Fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.. SIKINTI amk.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa_unax
    mustafa_unax's avatar
    Erkek
    McM bunu yazdı

Arkadaşlar Merhaba,

Bugun yeni sıfır bir kasa toplattım ofis için.. Akşam çıkarken eski harddiskimi bağladım verileri yeni harddiske atmak için. yaklaşık 1 TB boyutunda ve an itibariyle teamviewer'la bağlanıp kontrol etmek istedim.. İşletim sistemi SSD üzerinde çalıştığı için sorunsuz bağlandım fakat eski harddiski görüyorum bir sıkıntı yok yeni harddisk bilgisayarımda görünmüyor.. Yeniden başlattım SSD ve ESKİ HARDDİSKİM görünüyor yeni harddiskim gene yok ortalıkta Bilgisayarım>Yönetim den de check ettim ortalarda görünmüyor... Ofise gitmeyi planlıyorum an itibariyle.. Giderken sizinde fikirlerinizi almak isterim.. Sizce yüklü dosya atmak istediğim için yeni HARDDISK bozulmuş olabilirmi yada nasıl bir sorunla karşılaşmış olabilirim..

Fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.. SIKINTI amk.

Hocam haddisklerde master slave olayı vardır. Isletim sistemi olani master yap, digerini slave yap. Birde sata girisleriyle ilgili sorun yasadigim diskler olmustu. Sata girislerini degistirmeyi dene.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Hocam denedim yemedi.. Birisinde gorur gibi oldu tekrar gitti.. Eski harddiskimi taktim sorunsuz okuyor.. Ama yeni harddiskte bir sorun var anlamadm.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

sataya baglanan herşeyı çıkar sadece yeni hdd ni tak bios ekranından kontrol et eğer orada görürsen sorun yok eger görmezsen garantiye gönder :)

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Sistemi SSD üzerine kurdun ve TW ile bağlanabiliyorsasn sıkıntı yoktur.

EDIT : Hmm portları birde kabloları değiş 

ltcelik tarafından 05/Kas/15 16:36 tarihinde düzenlenmiştir

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 652 Toplam Mesaj: 5
harddisk arıza