Şifre Yöneticisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba, 

Kullandığım şifre yöneticisi ( MİTRO ) geçenlerde artık sunucu masrafları ile başa çıkamadıklarını hizmeti durduracaklarını bildirdi. 

Ben de alternatif ararken, Lastpass ile karşılaştım. 

LastPass şuan en çok kafama yatan yazılım. Mitro'dan export edip LastPass'a aktardım, şuan güzel çalışıyor bakalım. 

15 günün sonunda premium almalı mıyım? 

Kullananınız var mı? 

Lastpass genel olarak ileride sorun çıkartır mı? 

Th3Ultra tarafından 14/Ağu/15 15:15 tarihinde düzenlenmiştir

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Yıllardır lastpass kullanıyorum. Var olan master password üzerine bir de 2-factor authentication yaptım mis oldu.

15 günün sonund apremium almana gerek yok. Dediğim gibi yıllardır kullanıyorum free sürümünü sıkıntı yok. Hatta geçen mobil sürümünü de free yaptılar mis oldu.

Lastpass'a alternatif olarak önerebileceğim tek yazılım keepass tır. Lastpass ve keepass harici başka bir uygulamayı deneme bile.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Yıllardır lastpass kullanıyorum. Var olan master password üzerine bir de 2-factor authentication yaptım mis oldu.

15 günün sonund apremium almana gerek yok. Dediğim gibi yıllardır kullanıyorum free sürümünü sıkıntı yok. Hatta geçen mobil sürümünü de free yaptılar mis oldu.

Lastpass'a alternatif olarak önerebileceğim tek yazılım keepass tır. Lastpass ve keepass harici başka bir uygulamayı deneme bile.

Free olduğunu söylüyorlar hocam da, adamlara çok da görmemek lazım be. 

Ufaktan sunucunun kıyısından köşesinden yüklerini kucaklarsak ne kaybederiz. Öyle çok uçuk rakamlar değil. Yıllık 30 TL civarı para istiyorlar. Beğenirsem alırım Premium. 

Sorun yaşamadım diyorsun yani? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

Geçenlerde lastpass'In sunucusuna atladılar karar verirken bunu dikkate al,

Hatta direk düşünmeden keepass2 kullan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amg
    amg's avatar
    Erkek

yıllardır sticky password kullanıyorum. çok memnunum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Konuyla çok alakalı değil ama bu hizmetlere nasıl güvenipte şifrelerinizi kaydediyorsunuz?

Çalışma mekanizması nedir bunların? 

İnternetle bağlı bir programsa senin şifreyi loglamadığı ne malum? Sen belki gereksiz şeyleri kaydediyorsundur ama banka şifresini falan kaydeden adamlar var. Ben şahsen güvenipte txt dosyası bile oluşturmuyorken kimin yazdığı belli olmayan yazılıma şifre emanet etmem.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Konuyla çok alakalı değil ama bu hizmetlere nasıl güvenipte şifrelerinizi kaydediyorsunuz?

Çalışma mekanizması nedir bunların? 

İnternetle bağlı bir programsa senin şifreyi loglamadığı ne malum? Sen belki gereksiz şeyleri kaydediyorsundur ama banka şifresini falan kaydeden adamlar var. Ben şahsen güvenipte txt dosyası bile oluşturmuyorken kimin yazdığı belli olmayan yazılıma şifre emanet etmem.

http://www.tahribat.com/forum/lastpass-guvenlik-uyarisi-15062015-207759#msg2586464 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Vazgecilmezim 3 yazilim var Pstart, dropboxve keepass.

Keepass dropboxun icinde duruyor bu sayede hem telefon hem de tum pclerimden erisebiliyorum.

Pstarttada keepass kisayolu yuklu ctrl win alt k tus kombinasyonuyla cat diye aciyorum :)

Keepass vazgecilmez. Ustelik 3 milyonkere ustuste sifreleyip aifreyi onunla aciyor databasi.

Portable olmasida cabasi.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Keepass dropboxun icinde duruyor bu sayede hem telefon hem de tum pclerimden erisebiliyorum.

Pstarttada keepass kisayolu yuklu ctrl win alt k tus kombinasyonuyla cat diye aciyorum :)

Keepass vazgecilmez. Ustelik 3 milyonkere ustuste sifreleyip aifreyi onunla aciyor databasi.

Hocam bir siteye giriş yaparken login ekranında mevcut şifreler varsa onların listesini getirip, seçtiğimizde otomatik formu dolduruor mu? Ve kayıtlı olmayan bir siteye giriş yaptığımızda kaydedilsin mi diye soruyor mu?

Manuel olarak eklemek istemiyorum programa. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Edit: 2 tane gitti. 

Th3Ultra tarafından 14/Ağu/15 18:58 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    Th3Ultra bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı

Hocam bir siteye giriş yaparken login ekranında mevcut şifreler varsa onların listesini getirip, seçtiğimizde otomatik formu dolduruor mu? Ve kayıtlı olmayan bir siteye giriş yaptığımızda kaydedilsin mi diye soruyor mu?

Manuel olarak eklemek istemiyorum programa. 

Chrome eklentisitle evet

Toplam Hit: 11848 Toplam Mesaj: 11
lastpass