folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigara Yasağının İşleyişi

Sigara Yasağının İşleyişi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

Bu yasak başlayalı yıllar oldu.kapalı mekanlarda,toplu taşıma araçlarında falan içmek yasak.peki bu yasağı kim denetliyor,yasağa uymayan kişiyi basıl şikayet edebiliriz,bunu nasıl tespit edecekler?geçenlerde başıma gelen birkaç olaydan sonra daha çok aklıma takıldı bu durum.mesela dolmuşa bindim,ben hariç bir yolcu daha var,bir baktım dolmuş şoförü sigarasını tüttürüyor,1 viteste gidiyoruz,arabada da arabesk bir şarkı çalıyor,eli pencerenin dışında keyf yapıyor adam.hadi bana ne diyecem de dikiz aynasının yanındaki ''burda sigara içilmez,cezası 62 tl'' yazılı kağıt dikkatimi çekti,içimden güldüm geçtim.gene başka bir durumda bu sefer esnaf,bakkal sahibi adam içerde oturmuş ben alışverişimi yapıyorum elinde sigarası var.bu yasak hikaye mi yani

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

bağcılardan mı bindin minibüse?

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    burhan808 bunu yazdı

bağcılardan mı bindin minibüse?

yok hacım sanırım türkiye geneli bir durum bu :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

denetim zabıtalarda diye biliyorum.

der die das
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

Hocam anlayış gösterin. Türkiye'deki en strestli işlerden birini yapıyorlar ve ara sıra bi sigara içiversinler çok değil. Üstelik minibüs de boşmuş.

Ben bağcılar'da oturuyorum, Topkapı-İkitelli arası minibüsüne akşam saatlerinden bi binmeyi deneyin. Benim oturduğum yere kadar minibüs boşalıyo ve bazen ben de çıkarıp şoföre kaptan yak bi tane diyebiliyorum, onunla ben de içiyorum. Minibüs ağzına kadar doluyken kapalı araçta sigara içen şoför sayısı zaten oldukça az.

hay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    mahzal bunu yazdı

Hocam anlayış gösterin. Türkiye'deki en strestli işlerden birini yapıyorlar ve ara sıra bi sigara içiversinler çok değil. Üstelik minibüs de boşmuş.

Ben bağcılar'da oturuyorum, Topkapı-İkitelli arası minibüsüne akşam saatlerinden bi binmeyi deneyin. Benim oturduğum yere kadar minibüs boşalıyo ve bazen ben de çıkarıp şoföre kaptan yak bi tane diyebiliyorum, onunla ben de içiyorum. Minibüs ağzına kadar doluyken kapalı araçta sigara içen şoför sayısı zaten oldukça az.

Abi iyi güzel de hadi benim astımım diyelim var napcaz?

Boş araçta içerse zaten kim ne diyecek, laf edecek insan yok, laf edecek insan varsa da içmeyiversin abi

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    mahzal bunu yazdı

Boş araçta içerse zaten kim ne diyecek, laf edecek insan yok, laf edecek insan varsa da içmeyiversin abi

Durumu belirtir ve içmemesini rica edersen sanırım çok cins birine denk gelmediğin sürece içmezler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    mahzal bunu yazdı

Ben sigara dumanından astım krizi geçiren görmedim onu geçtim adam elini camdan dısarı cıkartmıs içeriye ne kadar duman gelicekte seni krize sokcak faşist lafları bunlar. Sigara yasağı gelmeden önce kimse gıkını çıkartmazdı simdi millet yok astım var yok bu var. Başkalarının aklınıza soktuğu düşünceler bunlar size ait değil.

http://goo.gl/0i2Fv
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Nobel bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    mahzal bunu yazdı

Ben sigara dumanından astım krizi geçiren görmedim onu geçtim adam elini camdan dısarı cıkartmıs içeriye ne kadar duman gelicekte seni krize sokcak faşist lafları bunlar. Sigara yasağı gelmeden önce kimse gıkını çıkartmazdı simdi millet yok astım var yok bu var. Başkalarının aklınıza soktuğu düşünceler bunlar size ait değil.

Allah'a şükür astımım falan yok ama kapalı alanda sigara yasağını saçma bulmuyorum. Bilmiyorum dolmuşların çalışma şartları tam olarak neler ama, ben de arada sigara içen biri olarak ve çevremde içen bir çok insan gördüğümden şunu söyleyebilirim ki yarım saatlik hatta 1 saat dahi olsa bir ringde sigara içmeyebilir, arada da illaki 5 dakika bulur sigara içecek..

...said addicted.
Toplam Hit: 1123 Toplam Mesaj: 9