Sırbistan Da Yaşayan Varmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

İyi bayramlar cümleten 

Sırbistana tatil için gidicez 1 hafta sonra ne yapalım nerelere gidelim bilgi verebilecek varmı arkadaşlar .

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

Dün Belgrad'dan döndüm. Gezi rotamız tam olarak aşağıdaki gibiydi:

20 Nisan: Yugoslavya Tarihi Müzesi, Aziz Sava Kilisesi, Nikola Tesla Müzesi, Taş Meydan, Aziz Marko Kilisesi, Lorenzo Kakalamba (Kahve ve Tatlı için farklı bir konsepti olan kafe. Dinlenmek için birebir, kendi özel tatlıları var, çok lezzetli tavsiye ederim.) Hepsi hemen hemen aynı bölgede.
    21 Nisan: Skadarlija, Cumhuriyet Meydanı, Knez Mihaylova Caddesi, Sırbistan Ulusal Müzesi, Michael Katedrali, Khalemegdan. (Eşinle ya da kız arkadaşınla gidiyorsan, Little Bay'da opera eşliğinde akşam yemeği yiyebilirsiniz. En lüks restoranlardan biri 2 kişi için ortalama hesap 7-8 bin dinar olacaktır. Skadarlija'da meyhane/restoranlar var, Balkan müzikleri eşliğinde akşam yemeği yiyebilir ve şarap içebilirsiniz. Burada meşhur Cevabi'yi yiyip şarap içebilirsiniz. 2 kişi için ortalama 3-4 bin dinar tutacaktır. Khalemegdan'a gitmeden önce dinlenmek için nehri yukarıdan gören Fransız konsolosluğu var, bir alt sokağında kahve/bira içilecek güzel bir yer var adını hatırlamıyorum şuan.)
    22 Nisan: Zemun bölgesine otobüsle gidebilirsiniz, Gordos kulesini gezdik çok görmeye değer mi bilmiyorum biraz yorucu ama manzarayı 10-15 dakika izlemek için değiyor. 

Bar: April, Old London Pub, Bitters Bar (Kokteyl için tercih edilebilir yol üzerinde daha birçok bar var) her kafede bira var zaten rahatça içilebiliyor keyif için buralar tercih edilebilir.
    Gece Kulübü: Ben Akiba (İki katı var üst katta tekno alt katta '00/'10 pop çalıyor biz 2 gece üst üste gittik. Kokteyl fiyatları standart 730 dinar.) Hemen yanında Tranzit diye bir mekan var gençler daha fazla tercih ediyor önünde çok sıra oluyor daha hareketli, daha kalabalık standart cuma/cumartesi. İllegal maddeler kullanıyorsanız ve patlamak istiyorsanız önerilen mekan 20/44.
    Alternatif: Meksika yemekleri için Nacos diye bir mekan var, biz epey sevdik sakin ve güzel bir sokak (Bitters Bar ile aynı yol üzerinde.)

Ekstra öneri: Her köşebaşında bet ofisleri var bizdeki iddaa bayiiler gibi. Kollu makinelerin tuşlu halini koymuşlar, bir de rulet masaları var. İçeride bira bedava (örn: balkan bet.) içeride 1-2 bira içip sigara içerken rulet oynayıp keyif yapabilirsiniz, zamanın nasıl geçtiğini ve paranın nasıl bittiğini anlayamadık ama çok da keyif aldık.

ershn tarafından 24/Nis/23 13:23 tarihinde düzenlenmiştir

Allah Türktür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

çok teşekkür ettim hocam not aldım çoğunu konaklama işini nasıl halettin ?

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Cizelim lazim

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Yazılanlara ilaveten;

Hotel Moskva'da MoskvaSnit, Zavicaj'da farklı 2 yemeği yemeni öneririm.

Sava kenarında güzel restaurant ve barlar var oraya da takılabilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı

Airbnb yapacaksın hocam ben öyle yaptım belgrad merkeze yakın bir konumda tutmuştum ev. Tramvaylara kimse para vermiyor haberin olsun çaktırmadan binersiniz :d

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı

booking üzerinden bir apart tuttum. her yere 10-15 dakika yürüme mesafesinde bir yerdi. istersen mesaj at direkt booking linkini ya da booking linkini atayım.

Allah Türktür.
Toplam Hit: 1116 Toplam Mesaj: 7
sırbistan