folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Şirket Olmadan Sanal Pos Ve Ödeme Alma

Şirket Olmadan Sanal Pos Ve Ödeme Alma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Bir web site yaptırmayı düşünüyorum. Sitede sanal pos olması lazım ödemeleri almam için. Ancak şirket olmadan sanal pos alabilir miyim ? 

Müşterilerin %90 ı yurt dışı kartları ile ödeme yapacaklar. Hizmet satacağım. 

Siteye tedarikçiler kendi ürünlerini ekleyecek. Tedarikçiler hizmeti verdikten sonra onlara ödemeleri ben havale edeceğim.

Şirket kurmadan sanal pos almam, aktif etmem, siteye entegre etmem mümkün mü ? Aylık 100K üzerinde ödeme olacak toplamda. En düşük alacağım ödeme de 1000 tl ve üzeri.

Ayrıca ödeme konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şunu yapmak mümkün mü mesela;

Sanal pos ile para müşteri parayı ödedi, site sahibi olarak benim komisyonum bana, tedarikçinin parası da tedarikçiye gider mi ? Yoksa başta söylediğim gibi hizmeti verdikten sonra ben tedarikçiye havale mi yapsam daha iyi olur ?

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

kısaca o dediğin imkansız.

bu zamanda şirket sahiplerine bile sanal os verirken binbir dereden su getiriyorlar

Hatasız Kod Olmaz... :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Yurtdışında sanal pos veren sistemler var, onları inceleyebilirsin. Stripe bu konuda baya yaygın bir platform.

Ödeme alma işinden ziyade, vergiden ve cezadan nasıl kurtulabilirsin onu araştır. Parayı Türkiye'ye dertsiz tasasız sokmanın bir yolunu bul.

Tedarikçilere manuel de yatırabilirsin, yaptığın entegrasyona göre otomatik olarak da yatırabilirsin parayı. Ama anladığım kadarıyla bu düzeyde bir bilgin yok, en iyi başlangıçta manuel ilerle.

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

Türkiyeden Pos alamazsın. Vergiye tabi olmadan yaptığında %100 birgün sisteme takılırsın.

Ayrıca bahsettiğin bir sistem benzeri yurtdışından Türkiyeye para aklamak için arkadaşım yapmıştı aylık 300K çekim yaptılar vergi, şirket herşey tıkırındaydı.

Hayali bir ürün satışı yapıp durdular. 4. Ay öptüler şimdi içerde. 

Toplam Hit: 920 Toplam Mesaj: 4
sanal pos ödeme ödeme sistemi