folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sivas Olaylarında Alman Parmağı

Sivas Olaylarında Alman Parmağı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acirci
    acirci's avatar
    Erkek

Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Mürteza Demir, 2 Temmuz 1993 yılında 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan Sivas olaylarının Alman Gizli Servisi tarafından organize edildiğini öne sürdü.
    Demir, o dönemde Pir Sultan Abdal Şenlikleri'ni düzenleyen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nin (PSAKD) kurucu genel başkanlığını yürütüyordu. Madımak Oteli'nin yakılması sırasında da yakılmaktan son anda kurtulan Demir, "Almanya, Madımak'ta bizi yakan insanların elebaşısı olan 6 kişiyi kaçırdı ve iltica hakkı verdi.
    Alman ve Türk kuruluşlarıyla yazışmalarıma dayanarak olayların Alman Gizli Servisi tarafından organize edildiği sonucuna ulaştım." iddiasında bulundu. Mürteza Demir, Sivas olaylarının yaşandığı dönemde eski MİT'çi Mahir Kaynak'ın olayların sorumlusu olarak Alman Gizli Servisi'ni gösteren açıklamalar yaptığına dikkat çekti.
    Kaynak'ı mesleki açıdan ciddiye aldığını ifade eden Demir, "Madımak katliamı sonrasındaki değerlendirmelerinde geçenlerde bir şey gözüme çarptı. Mahir Kaynak, o tarihte olayların Alman Gizli Servisi tarafından organize edilmiş olabileceğini açıklamıştı. Şimdi olaylardan sonra ortaya çıkan gelişmelere bakınca ben de buna katılıyorum." şeklinde konuştu. Demir, Sivas olaylarıyla ilgili söz konusu iddiayı araştırmak üzere Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı'nın başkanı ve PSAKD’nin kurucu genel başkanı olarak yazışmalar yapmıştı.

alıntıdır...

Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz. M.KEMAL ATATÜRK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek
    çok büyük bir organizasyon vardır o olaylarda.sol görüşlülerin biri de "bunu Sivas halkına mal etmek en büyük hatadır"diyo..ve en önemlisi orada yananların 4 dü Arif SAĞ tarafından bilmiyerek vurmuştur.yargılanan 33 kişidir. yargılanan kişilerin  bazıları olay günü Sivasta bulunmamıştır.o gün çok kanlı bir gün olarak tarihe yazılmıştır.

boş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

bu olaylarla ilgili şunu söylemek istiyorum.ölene allah rahmet eylesin yapanları toprak kabul etmesin ama hala ülkemizde o kadar sığ beyinli dar görüşlü cahil insanlar var ki..ilk kez tanıdığı insana sırf sivaslı oldugu için ilk cümlesinde insan yakanlardan mısın diyerek soru soruyorlar..ne diyelim görüşleri gibi dünyalarıda dar insanları sivasda otel yakanlar ve otel yakmayanlar olarak ikjiye ayırıyorlar..ne yazık ki dindarların bağnazların olduğu kadar da bir okadar bağnaz sözüm ona sol görüşlü aydınlar var...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acirci
    acirci's avatar
    Erkek
    haklısın kardes insanlar cogu sıg dusunceelr ıcınde onemlı olan bızım dogruları bulamktır oyle her yazana ınanamamalıyız

Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz. M.KEMAL ATATÜRK
Toplam Hit: 1623 Toplam Mesaj: 4