Sıvı Teması Olan Telefon Tamiri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

merhabalar 

elimde bir tane asus rog phone 3 plus telefon var bu telefon sıvı temaslı bir cihaz 3 ay oldu 

cihaz sadece sprey sıkıldı öyle bırakıldı. oksitlenmesin diye başka işlem yapılmadı

ekranda tepki var pik oluyor yanı açılır gibi yapıyor tekrardan kapanıyor

bu sorundan dolayı cihazı tamir ettirmek istiyorum ama malum cihaz pek piyasanın bilmediğim cihaz

tamirinin mümkün olup olmadığınıda bilmediğimden burdan bu işle ilgilenen biri varsa yaparım diyen bir usta 

yada parça olarak alırım diyende varsa gene bu haliyle satabilirim cihazı kendilerine düşünürlerse

ama ilk tercih tabıkıde yapmak benim için 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şimdi sıvının ne olduğu önemli. Deniz suyuysa tuzlu su anakartın içine etmiştir. Tatlı su ise belki bir ihtimal anakartı selülozik tiner ile güzelce fırçalamak gerekiyor.

Ama bekledi diyorsun korozyon alıp yürümüştür. Telefonun içini açınca bu reklamı canlı olarak yaşamanız mümkün :

https://www.youtube.com/watch?v=QFPDymouwAo

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

telefonun içinde herhangi bir sorun gözükmüyor yanı tatlı su ile temas etti öyle içine düşmedi sadece arka tarafında kullanalar bilir

fan delikleri var cihazın içine doğru sıvı ondan dolayı temas ediyor anakart ile telefon 

içinde herhangi bir yerinde gözüken bir durum yok bakıldı zaten ama entegre değişimi felan olmadı derinlemesine bakılmadı

yada tespit yapılmadı sadece yüzeysel oldu durum tiner ile temizlendi ilk aşamada öyle bırakıldı sonra bu zamana kadar beklendi

beklenmesinin sebebi ben değilim ben zaten tamir ettirirdim bu zamana kadar telefon benim değil bende vardı telefondan kullandığımdan biliyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

anakartı söküp ultrasonic temizleyiciye at. sonra ekranı takmadan şebeke geldimi gelmedimi bir dene.  eğer becerebilirim diyorsan.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34sileli
    34sileli's avatar
    Erkek

Komşunun veledi telefonu şebeke suyuna attı ekran gitti, tamire götürdüm telefoncu hiç uğraşma dedi dinlemedim sıfır ekran taktırdım, 2, 3 ay sonra telefon sapıttı. Para çöpe gitti giren bana girdi. Velhasıl kelam senin telefon ölmüş ölüden döt istenir mi? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    34sileli bunu yazdı

Komşunun veledi telefonu şebeke suyuna attı ekran gitti, tamire götürdüm telefoncu hiç uğraşma dedi dinlemedim sıfır ekran taktırdım, 2, 3 ay sonra telefon sapıttı. Para çöpe gitti giren bana girdi. Velhasıl kelam senin telefon ölmüş ölüden döt istenir mi? 

Sıcaksa dinen caiz.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Benim telefon bu gun suya girdi 10 saniye icinde çikardim herhangi bir şey yapmadim kulaniyorum şimdilik bir sorunu yok suya karşi biraz dayanikliği vardi.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Evde çocukların kullandığı eski bir telefonum vardı, 10 gün önce nasıl olduysa sürekli kapanıp açılıyordu, ben bastığımda kapatma tuşuna duyarsızdı, büyük oğlana sorduğumda baba evet su girdi içine dedi, çocuk 6 yaşında girdi çıktı detayına çok girmeden telefonu evdeki pirinç paketinin içine komple sokup 1 gün beklettim, sonra şarja tak çıkar parmakla zorla, fön makinesi ile kurut derken 5 gün sonra eski haline döndü.

the man who gets tired after eating a ban
Toplam Hit: 1008 Toplam Mesaj: 8
nasıl asus sıvı yapılır temas