folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sizce Bu Adam Ne İş?

Sizce Bu Adam Ne İş?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    arkadaşlar.. şöyle bi site düşünün ki.. (http://www.okyanusum.com/) ana sayfada hem Zeitgeistten hem evrim teorisinden.. hemde allahtan, peygamberden bahsediyo.. senelerdir kitapları var bu adamın. parasız dağıtıyo. ne sitelerinden ne kitaplarından bi kar elde etmiyo..LEONculara fln konferanslar veriyo..

aynı anda hem atatürkçü.laik. hemde tarikat  şeyhi gibi bişey..(gerçi tarikat demek doğru değil. çünkü sistemli bi tarikatı yok.daha çok yazar vasıflı biri..

zaten parayada ihtiyacı yok.. güncel bi olay>> hani kılıçdaroğlu başbakanın atasay kuyumculukla ilgili bu kimdir? şu kimdir gibi sorular soruyodu ya bi ara.. buda Atasay kuyumculuğun damadı iç güveysi gibi bişey. zamanında kapmış kızı servete konmuş.. bu aile tayyip erdoğanla yakın ilişkileri var...

ayrıca fettullah gülen gibi abd de takılıyo.. şirketeri fln var. zengin biri. (bi dipnot:manisalılar bilir şeker hoca vardı.. şeker hocanın talebesi aynı zamanda..)

ekşi sözlüktede garip şeyler yazmışlar hakkında..

ama kitaplarını okuyunca. pek müslüman görüşü değil.benim görüşüme yakın..allah yok ama bir tümel akıl var.gibilerinden şeyleri var..sabetayist olma ihtimalinide görüyorum..

ayrıca kitapları türkiyede diyanet tarafından yasaklı listesindeymiş. bildiğim kadarıyla

ama karar veremedim bu adam nedir? alimmidir. yoksa şarlatan mıdır? ( Ahmet Hulusi'den bahsediyorum)
    konuyla alakası yok ama birde bunun görüşlerine benzer bide almancı versiyon var.(aibergçiler)onlar daha bi manyak Thule ye zaman yolculuğuna fln bağlamışlar :) 

Ayrıca çok şekersin :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    sie et, çok çalış vatana millete hayırlı bir insan ol :W

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

Ahmed Hulusi dindeki çarpıklıkların bazılarını farketmiş ama dinden çıkmaya cesaret de edememiş, bu yüzden de üzerine olmayan giysiyi yamamaya çalışan bir adam , her tarafa çekilebilen hadisleri ve ayetleri mantık çizgisine diğer islamcılardan daha çok yaklaştırmış olduğundan daha insancıl görünür, klasik islam anlayışından farklı yorumlar yapar, reformcu bi müslüman. ama sonuçta müslüman işte. ordan öteye gidememiş.

ha ikinci bi ihtimal daha var, belki de doğru yolu bulmuş ama gelip anladığı şekilde anlatsa herkes sen kafirsin sen deccalsın falan diyeceği için islam çizgisinden kopmadan bişiler anlatmaya çalışıyodur.

ben bir iki kitabını okudum bunları çıkardım, hangisi gerçek bilmiyorum fazla derin araştırmadım, belki de ikisi de değildir harun yahya gibi acayip işler peşindedir.d 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

n2 bunu yazdı:
    -----------------------------

Ahmed Hulusi dindeki çarpıklıkların bazılarını farketmiş ama dinden çıkmaya cesaret de edememiş, bu yüzden de üzerine olmayan giysiyi yamamaya çalışan bir adam , her tarafa çekilebilen hadisleri ve ayetleri mantık çizgisine diğer islamcılardan daha çok yaklaştırmış olduğundan daha insancıl görünür, klasik islam anlayışından farklı yorumlar yapar, reformcu bi müslüman. ama sonuçta müslüman işte. ordan öteye gidememiş.

ha ikinci bi ihtimal daha var, belki de doğru yolu bulmuş ama gelip anladığı şekilde anlatsa herkes sen kafirsin sen deccalsın falan diyeceği için islam çizgisinden kopmadan bişiler anlatmaya çalışıyodur.

ben bir iki kitabını okudum bunları çıkardım, hangisi gerçek bilmiyorum fazla derin araştırmadım, belki de ikisi de değildir harun yahya gibi acayip işler peşindedir.d 

-----------------------------

islamdan öteye gidememiş diyosun. öyle bir diyiş tarzın varki sanki islam geri birşey çağ dışı birşeymiş gibi konuşmuşsun.

doğru yolu bulmuş belkide diyon islam kesinlikle en doğru yoldur. Onu tabiki sorguliicaksın neyi neden yasakladığını vs. tabiki sorguliicanksın ama durupda islamdan yola çıkarak bi başka din çıkarmaya uğraşmak kesinlikle saçmadır. 

İslam ilahi bir dindir ve en doğru yoldur. İnanan inanır inanmayan inanmaz o bizi ilgilendirmez tamammı. Şu da bi gerçek Allah cc. sevdiği kullarına islamiyeti nasip eder.

öyle bişey diyosunki "belkide doğru yolu bulmuş"  ne demek bu açıklarmısın?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atillla
    Atillla's avatar
    Erkek
    seker hoca diye birini duymadım?

Bilgi güctür.
Toplam Hit: 1864 Toplam Mesaj: 5