folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Slogan Patenti Alma

Slogan Patenti Alma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    City_hunter
    City_hunter's avatar
    Erkek

Hocalar,
    Benim bir sloganım var ilerde şirket falan kurarsam işe yarayacaktır..Bu yüzden şimdiden patentini almak istiyorum.Patent işleri nasıl oluyor nerelere başvuruyoruz bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim...

Hiç ölmeyecek gibi yaşayanla,hiç yaşamamış gibi ölen arasında ne fark var
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

çizik

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

sloganın patenti olmaz hocam patent buluşlara verilir onun dışında faydalı model diye bir husus var ancak slogan bunların hiçbirisine dahil değil.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

http://www.tpe.gov.tr

bu siteden sol tarafta online işlemlerde kılavuzlar var onları inceleyebilirsin.. benim arkadaş bir sitenin patent haklarını aldı ilk başvuruda 280 TL ücret ödemiş 1 yıl gibi araştırma süresi var o süre dolduktan sonra 250-300 TL daha yatırıp 10 yıl boyunca patent haklarını alıyorsun.. bu süre dolduktan sonra tekrar yenileme ücretini yatırıyorsun.. senin sloganın varsa o ismin haklarını alıyorsun patent haklarını aldıktan sonra rakip biri senin isminin yanına bir iki harf daha ekleyip bu şekilde site veya şirket kurmaya kalksa kapattırabilirsin :) mesela atıyorum ; www.tahribat.com bu site marka ile ismin haklarını almış diyelim. sen ise www.tahribat.com.tr sitesini açmaya kalkarsan ilk kişi com.tr olan siteyi kapattırabilir..

essan tarafından 09/Ara/12 18:19 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 973 Toplam Mesaj: 4