folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Solidworks STL Sapma Tolerans Aralığı Nasıl Arttırılır

Solidworks STL Sapma Tolerans Aralığı Nasıl Arttırılır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

Arkadaşlar daha önce bilgisayara solidworksu kurduğumda herhangi bir ayar yapmadan stl olarak çıktı alırken sapma tolerans aralığı 0.006 gibi değerlere gelebilirken format sonrası bu değer 0.15 in altına düşmüyor. Bu nasıl ayarlanıyor bilen var mı? google amcaya sordum yanıt alamadım bir türlü...

Sürüm solidworks 2016

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Altta sağdaki milimetre, inch falan seçtiğin alandan ya da tüm projeler için optionsdan birimin ne kadar detayına inebileceğinin bir ayarı vardı diye hatırlıyorum.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

Seyh siktigimin makinasindaki tum ayarlar ile oynadim tik yok. Deger araligini bir turlu degistiremiyorum cildiracam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Farklı kaydet yapıp STL'yi seçiyorum, alttaki seçeneklere basıyorum. Zaten STL ayarları bölümü geliyor. Ordan sapma sliderını sağa doğru çekiyorum. En sağda 0.00431939mm oluyor.

SW2015

Benim tahminim ordaki ayardan başka yapamacağın yönünde. IGES olarak atsan STL yapabilir miyim bilmiyorum. İstediğin sapmada kayıt edip STL olarak atardım.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

kaldırıp yeniden kurdum hacı düzeldi sonunda. mal kur dosyası tr templateleri yüklemediği için oluyormuş. Bir de yaptığın çizime göre o skalanınn değer aralığı da değişiyormuş :S

Son çizim de skala 0,0138316 ile 0,00057632 aralığına geldi.

@NoktalıVirgul hocam eyvallah yardımın için de elimde EOS M270 3D Yazıcı var 24 saat baskı alıyorum sürekli çeviri işi yaptırmam zor ki hallettim teşekkür ederim

Toplam Hit: 1425 Toplam Mesaj: 5
solidworks stl