folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Son Ay İnternet Servis Sağlayıcısı Değiştirme Hakkında (Turknet'e Geçiş)

Son Ay İnternet Servis Sağlayıcısı Değiştirme Hakkında (Turknet'e Geçiş)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Taahhütlü bir şekilde uzun süredir bir sağlayıcıdan internet hizmeti alıyorum.

Şu an son aydayım ve martın başında taahhüt ve abonelik bitecek.

Port bulamama sorunu olmasın ve ankastre bağlantısıyla uğraşmayayım diye son ay yani bu ay içinde Türknet e geçmeyi düşünüyorum. Bu arada referans olmak isteyen varsa yazabilir.

Bu ayın (Taahhütün ve aboneliğin son ayı) faturasını ödeyip türknete başvurursam cayma bedeli, indirim ücreti veya herhangi bir ek ücret talep edebilir mi mevcut sağlayıcı?

BTK bununla ilgili bir karar çıkartmıştı ama bulamadım.

Fatih54 tarafından 11/Şub/18 14:26 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

120 TL'ye kadar ödüyorlar diye biliyorum ceza gelirse.

Ama son ayda ceza gelmiyor, yani bana gelmedi.

https://turk.net/p/QOO55UQ27PBM/

Bunu kullanabilirsin istersen hocam :)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Son ayda herhangi bir ceza ödemezsin hocam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

https://turk.net/p/BWE88AD24RVM/ referans hocam. Yalnız son ay geçince geri kalan ayları almıyorlar mıydı? Yada 2 fatura mı ödeyeceksin?

_ICEMAN_
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Son ayda herhangi bir ceza ödemezsin hocam.

Cayma bedeli ödemem de bunların yaptıkları indirimi geri isteme hakları varmış sanırım ama emin değilim. Bu konu hakkında kesin bir şey yok mu acaba hocam?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Hocam Turknettle konuş şöyle yap

Mesela eski internet sağlayıcında sözleşmen bu ayın 23 ünde bitiyor diyelim. Sen evrakları gönder ve üzerine not et ceza yansımaması için abonelik işlemini 23 ünde yapın diye onlar ona göre ayarlıyor ve ücret yansımaz. Amcam o şekilde yaptı. bir sorun yaşamadık sen sadece ne zaman sözleşmen bitiyor onu onlara ilet onlar arka planda geçişini sağlar. Kmse referans olmadıysa olabilirim hocam.

birde şöyle bişi var hocam turknet sitesinde. ( Bende ev telefonumu ve interneti taşıdım ev telefonuna sözleşmem varmış 90 tl fatura çıktı mesela onu istiycem yaparlar diye düşünüyorum)

İnternetinizi başka bir operatörden aldıysanız üzülmeyin! TurkNet’in AKN’siz ve taahhütsüz dünyasına, internetiniz hiç kesilmeden çorabınızı değiştirir gibi kolayca geçebilirsiniz. Hemen dört adımda internetten başvurunuzu yapın, belgelerinizi bize yollayın ve gerisini bize bırakın. Üstelik diğer operatörden geçişlerde cayma bedelinizi 120 TL’ye kadar biz karşılıyoruz.

archair23 tarafından 11/Şub/18 14:30 tarihinde düzenlenmiştir

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

Hocam Turknettle konuş şöyle yap

Mesela eski internet sağlayıcında sözleşmen bu ayın 23 ünde bitiyor diyelim. Sen evrakları gönder ve üzerine not et ceza yansımaması için abonelik işlemini 23 ünde yapın diye onlar ona göre ayarlıyor ve ücret yansımaz. Amcam o şekilde yaptı. bir sorun yaşamadık sen sadece ne zaman sözleşmen bitiyor onu onlara ilet onlar arka planda geçişini sağlar. Kmse referans olmadıysa olabilirim hocam.

Turknet ile konuşulmuyor ki çok boktan sistemleri var ulaşılmıyor. Ayrıca bu konuda onlara pek güvenmek istemiyorum işi sağlama almak için.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Başvuru aşamasını yarıda bırak arıyorlar hemen yarıda kalmış sorun mu yaşadınız düşünceleriniz mi var diye.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

toplamda 3 gün sürdü turknete geçişim

iyikide geçmişim diyorum.

taahhüt bitiminden 3 gün sonra götürdüm modemi felan normalde 80tl olan faturamı 100 TL olarak yansıtmışlar. Birde züperoffline sa dilekçe gittiğinde modemi teslim almıyor bir gün sonra yeniden gidip modemi teslim ediyorsun. Böyle boktan bir firmadan kurtuldum işte.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OdiN
    OdiN's avatar
    Erkek
    hallederi_55 bunu yazdı

https://turk.net/p/BWE88AD24RVM/ referans hocam. Yalnız son ay geçince geri kalan ayları almıyorlar mıydı? Yada 2 fatura mı ödeyeceksin?

Hocam hayırlı olsun senink odu kullandım yıl olmuş ama 1 ay beleş kullan :))

Toplam Hit: 2768 Toplam Mesaj: 10
internet sağlayıcı değiştirmek türknete geçiş