Sony Xperia Z3 Kısık Ses Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yurtdışından bugün geldi sesi boğuk çıkıyor sıfır cihaz. Bazı yerlerde su korumasından dolayı deniyor bilgisi olan var mı?  Güya çift hoparlör var Samsung'un tek hoparlörü etmez.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yurtdışından bugün geldi sesi boğuk çıkıyor sıfır cihaz. Bazı yerlerde su korumasından dolayı deniyor bilgisi olan var mı?  Güya çift hoparlör var Samsung'un tek hoparlörü etmez.

aynen katılıyorum 3-4 aydır kullanıyorum ama ses kalitesi berbat hatta kulaklıkla bile berbat  derecede...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bugün Sony müşteri hizmetlerini aradım ve telefon su geçirmez olduğundan dolayı ses böyle dendi. Dilersem müşteri memnuniyeti adına telefonu yollarsam sıfırıyla birebir değişim yapabiliriz dendi. Fakat sonuç yine aynı olur diyede belirtildi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

sony xperia m4 için de aynı şikayetten muzdaribim. şarjı da hemen bitio. daha sony alanın...

black implies white, self implies other, life implies death.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

sony xperia m4 için de aynı şikayetten muzdaribim. şarjı da hemen bitio. daha sony alanın...

İlginç 2400 amper pil var o cihazda 1 günü rahat çıkarması lazım Snapdragon 615 ile. Tabi kullanıma bağlı 3G açık, wifi açık, parlaklık full ise en kral cihaz bile olsa batarya dayanmaz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

m4 kullanıp şarjı hemen bitiyor demekten kastın ne hocam.o telefonun şarjını sen 1 gün dayandıramıyorsan bence senin  kullanım tarzında problem var

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

İlginç 2400 amper pil var o cihazda 1 günü rahat çıkarması lazım Snapdragon 615 ile. Tabi kullanıma bağlı 3G açık, wifi açık, parlaklık full ise en kral cihaz bile olsa batarya dayanmaz.

yok hocam cihaz bildigin cop! pil en iyi kullanimda (ekran minimum wifi kapali 3g kapali cihaz akilli telefon olmaz onu gecceksin, sarj 1 gunu zor goruyor.) zaten fabrika cikisi cihazda 1.2 gb bos alan ile geliyor.

su da geciriyor. su alti cekimi yapamayacagini zaten soyluyor ama suya girmedim hamama girdim kamera su buhari yapti. olaya bak...

cihaz suan ofiste sadece nfc uygulama testlerinde kullanmak uzere duruyor. 

heee unutmadan rootladiginda kameranin goruntusu de kotu oluyor, ne bokuma bu onuda bilmiyorum.

Edit: Sony telefon uretmesin amk!

mantalitesi milleti sikmek kaliteli urun uretmek degil. 8 gb hafiza var diye aliyorsun 1gb de skisip kaliyorsun.

rakkoc tarafından 13/Eki/15 08:20 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

8 GB'lık model aldıysan normaldir hocam. Üreticiler bilerek yapıyor ki millet üst modellere yönelsin. Normalde kullanıcıya 4 GB kalması gerekiyor fakat Sony'i bloatware uygulamaları abartmış sanırım o telefonda.

Su buharı olayına gelecek olursak bilmiyorum gözlük takıyormusun ama soğuk havada eve gelince gözlüğün camları heme buğu yapar. Telefonda o şekil sıcak ortamı görünce içeriden buğu yapmıştır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

yok hocam cihaz bildigin cop! pil en iyi kullanimda (ekran minimum wifi kapali 3g kapali cihaz akilli telefon olmaz onu gecceksin, sarj 1 gunu zor goruyor.) zaten fabrika cikisi cihazda 1.2 gb bos alan ile geliyor.

su da geciriyor. su alti cekimi yapamayacagini zaten soyluyor ama suya girmedim hamama girdim kamera su buhari yapti. olaya bak...

heee unutmadan rootladiginda kameranin goruntusu de kotu oluyor, ne bokuma bu onuda bilmiyorum.

mantalitesi milleti sikmek kaliteli urun uretmek degil. 8 gb hafiza var diye aliyorsun 1gb de skisip kaliyorsun.

Bazı uygulamalar arka planda sarjın anasını ağlatıyo. Şu clean master ' i kur onları bi kontrol et. Belki de kurmuşsundur. Genelde uyarı verebilir bazı uygulamalar fazla sayıda kendini açıp kapatıyo vs diye. Mesela bnm tlfnda tango denen uygulama vardı sarjı yiyyomus arka planda kaldırdım düzeldi biraz. ( Xperia SP )

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

Rootlandığında ya da bootloader kilidi kaldırıldığında tüm DRM ile korunan içerik gider. Bunu Sony söylüyor zaten. Amaç patentli yazılımlarını korumak.

Sesin az gelmesinin nedeni telefonun satıldığı ülkelerin yasal düzenlemelerinden de olabilir (ses şiddeti şu kadar db'yi geçmemeli gibi). Başka ülkenin romunu kurmayı deneyin risk almak istiyorsanız.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 1837 Toplam Mesaj: 10
sony