folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu. (Kod 43) Ekran Kartı

Sorun Bildirdiğinden Windows Bu Aygıtı Durdurdu. (Kod 43) Ekran Kartı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arno
    Arno's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar;

Ekran kartım ( Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43) ) ilgili hatayı verdi. 2 3 gündür internetteki kod 43 hatasıyla ilgili çözümlerin hepsini denedim fakat sorunu çözemedim. Ekran kartı çöp mü oldu olduysa bana uygun yollu bir ekran kartı önerebilir misiniz. sistem bilgilerim aşağıdadır. Teşekkürler. ( Bilgisayarı genelde oyun oynamak için kullanıyorum)

Ana kart: Msı Z97-G55 SLI (MS-7921) X16 SUPPORTED

DDR 3 16 GB RAM

İ5 4570 

GEFORCE GTX 760 ( BOZULAN EKRAN KARTIM)

Arno tarafından 06/Haz/21 11:30 tarihinde düzenlenmiştir

Ay Go Yuu Go Wee Go ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Muhtemelen chip de sorun vardır. Isıtılarak sorun giderilebilir belki. Aşağıdaki adam gibi yapabilirsin.

How to FIX ERROR CODE 43 on any GPU from start to finis - 100% working solution - YouTube

Bu işlemi saç kurutma makinası yada fırın ile evde deneyebilirsin. İnternetd de videoları var

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arno
    Arno's avatar
    Erkek
    engin01288 bunu yazdı

Muhtemelen chip de sorun vardır. Isıtılarak sorun giderilebilir belki. Aşağıdaki adam gibi yapabilirsin.

How to FIX ERROR CODE 43 on any GPU from start to finis - 100% working solution - YouTube

Bu işlemi saç kurutma makinası yada fırın ile evde deneyebilirsin. İnternetd de videoları var

Sürdüğü şey termal macun mu?

Ay Go Yuu Go Wee Go ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    Arno bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

Sürdüğü şey termal macun mu?

İlk sıvı sürdüğü şey flux ama evde yoktur. Evde denenecek yöntemde sürülmesede olur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

sıcak hava ile lehim toplayıcı sürüp belirli yerleri ısıtman gerekiyor.

kondansatör ve dirençlere yaklaşmadan üzerindeki çipleri ısıtman lazım ama malzeme lazım hocam.

bütçen varsa pc nin diğer donanımlarına zarar vermeden değiştir. değilse sinir bozucu sorunlar bunlar adamı uğraştırır.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arno
    Arno's avatar
    Erkek

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Ekran kartının içini açıp videodaki gibi ısıttım düzeldi. 

Ay Go Yuu Go Wee Go ...
Toplam Hit: 595 Toplam Mesaj: 6
ekran kartı