Sorunlu Internetim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdibaba06
    erdibaba06's avatar
    Erkek

Selam Hocalar ufak bi sorun ile karsilasmis bulunmaktayim ve sorunun cözumunu bulmus olsaydim inaninki buraya yazmazdim Ilk olarak sorunumu en basindan detayli anlatayim size belki yardimci olur cözmemizde . 

uzun suredir kullandigim windows10 usbsi ile bilgisayarima format attim iyi guzel derken Sanirsam tam olarak emin degilim chromiede bulunan vpnlerimi silmem sonucunda (cunku almanyaya baglanip duruyordu otomatik garip bi sekilde) internetimde altta gördugunuz  hata olustu bunun baska bi nedeni olabilirmi emin  degilim sorunu cözmek icin ilk olarak googlede söylenen ayarlar-proxy ayarlari -baglantilar-yerel ag  ayarlarina tiklanmasi gerektigi söylendi ama ne yazikki o bi secenek degildi windows defender kapadim driver pack ile tum driveleri yukledim baska tarayicilar yukledim internet ile bi sorun olmadigini bildigim halde modem ve kablolar ile ugrastim ama nafile sonra CMD yi yönetici olarak acip  su alltta gördugunuz seyleri yazdim ki ise yaradi suan internetimi kullaniyorum ama bi sure sonra nedeni bilmedigim bi sekilde birden bire koptu aniden tekrar ayni seyleri yazarark duzelttim ve tekrar gideceginden hemen hemen eminim gitmeden sormak istedim yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler 

Başlat menüsü>> arama kutusuna cmd yazınyönetici olarak çalıştırın

1. netsh int ip reset a.txt          (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın)

2. netsh winsock reset              (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın)

3. netsh winhttp reset proxy    (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın)

4. netsh advfirewall reset        (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın)

5. ipconfig /flushdns               (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın)

sorun devam ederse

inetcpl.cpl yazınaçılan pencereden gelişmiş >> sıfırla deyin adımları takip edin

ayrıca

Windows tuşu + S tuşlarına basın, CMD yazın  Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' . Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

Dism /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

tekrar cmd yönetici olarak açın ve

SFC /SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak  deneyin

Sorunun devam etmesi durumunda;

BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz

denetim masası >> arama kutusuna sorun giderme yazın >> sol üst köşede tümünü görüntüleye tıklayın >> sistem hata sorun gidericiyi çalıştırın

Bize kalmayacak dünya için, bize kalacak günahlar biriktiriyoruz.'' Pir Sultan Abdal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

hatayı anlamadım. SS de görünmüyor.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

driver pack ile değil de , laptop ise marka model yazarak orjinal sitesinden indir hocam.

masaüstü ise yan kapağı aç anakart modeline göre chipset,ethernet driverlarını filan kendi sitesinden kur.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam internet özelliklerinden gelişmiş sektesine gelip sıfırla yaparsanız sorun çözülecektir 

Uveys tarafından 20/Mar/18 18:22 tarihinde düzenlenmiştir

Sadelik demek güzellik demektir.
Toplam Hit: 4142 Toplam Mesaj: 4
internet bağlantısı