folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Sosyal Hizmet Uzmanlığı Hakkındaki Fikirleriniz ?

Sosyal Hizmet Uzmanlığı Hakkındaki Fikirleriniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

soru başlıkta gayet net.

meslekle ilgili olumlu olumsuz fikirlerinizi veya mesleğin iş olanaklarını vs.. paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

kendim hakkında daha fazla bilgi de
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fizilal
    fizilal's avatar
    Erkek

http://ifile.it/81kcy7/ebooksclub.org__Comprehensive_Handbook_of_Social_Work_and_Social_Welfare__Social_Work_Practice.pdf

Bu kitabı okuman faydalı olabilir..

Sosyal hizmet ülkemizde torpilinde etkisi ile kurulamadı.. Bu alanda çalışan akademisyen sayısı çok az.. Dilerim bu boşluk kısa zamanda doldurulur..

Herkes hoş bir seda duymak ister...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

hocam şimdi bi meslek için kitap okumayalım birdaha senin varsa meslekle ilgili fikirlerin onlarda bahset iyimidir kötümüdür :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fizilal
    fizilal's avatar
    Erkek

Sen bilgileri topla kendin işlemlerden geçir sonucu kendine göre yorumla ;) diğer türlüsü ahkam kesmek olur ben yapamıyorum onu ;)

Herkes hoş bir seda duymak ister...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

fizilal bunu yazdı:
    -----------------------------

Sen bilgileri topla kendin işlemlerden geçir sonucu kendine göre yorumla ;) diğer türlüsü ahkam kesmek olur ben yapamıyorum onu ;)

eyw.. :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

bölümün yeni yeni tanınmaya başladığını düşünüyorum kpss ataması düşük puanlarla gayet kolay bunun yanısıra özel vakıf vb. kurumlardada çalışılabilir şu anda ülkemizde sosyal hizmet uzmanının yeterli olmadığını düşünüyorum bunlarda tercih edilmesi için gayet makul sebebler

Orman Mühendisi //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

bölüm yardım etmekten zevk alanlar için ideal.İş olayı falanda birçok alana göre rahat.geel olarak 1400-1800 lira aralığında çalışıyorlar.tmden girecek varsa düşünsaün derim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

fizilal bunu yazdı:

Öncelikle merhabalar,

Konu hakkında hiç bir bilgim olmadığı için başlığa girdim ve mesajları okudum verdiğiniz kitabı indirdim sonrada sosyal hizmet uzmanlığı hakkında biraz araştırma yaptım fakat aga kafama takılan birşey oldu ;

Şimdi bu bölüm ilk olarak Hacettepe Üniversitesinde açılmış ve eşit ağırlık puanı ile alım yapan bir bölüm.Verdiğin kitap ise külliyen ingilizce hatta ben açtım baktım dedim önyargılı olmayayım belki şekil grafik ve çok basit bir ingilizce anlatım ile meslek hakkında fikir veren bir kitaptır diye ve şunla karşılaştım kitabın ilk paragrafı;

"The profession of social work spans more than 100 years. Over this period, the profession
    has changed in scope and depth.Despite the varied functions andmethods of our profession,
    it has always been committed to social justice and the promotion of well-being for all. The
    profession has made great strides and is experiencing a resurgence of energy, commitment,
    and advancement as we face new global realities and challenges and embrace new and
    innovative technologies."

Şimdi hocam ben yabancı dil bölümü mezunu olmama rağmen ilk paragrafta anlamını bilmediğim 5kelime ile karşılaştım.Ülkemiz eğitim sisteminde Eşit Ağırlıkçı olupta ingilizcesi buna yetecek birisi olduğunu düşünüyorsan ciddi anlamda bir hayal ülkesinde yaşıyorsun yok zaten bunun farkındaysanda neden ahkam kesmek benim işim değil gibi laflar edip bu bölüme ilgi duyan,hakkında fikir edinmek isteyen -kuvvetle muhtemelen eşit ağırlık öğrencisi,tanıyorsan kendisini seni sözlerimden tenzih ederim- birine kalkıp ingilizce e-book öneriyor ve ahkam kesen insanları tasvip etmediğini dile getiriyorsun ? Yaptığın şu basit bir öneri bile kendi içerisinde bu kadar çelişkiliyken hakkında bir psiko analiz yapmam gerekseydi kesinlikle kendi düşüncelerine değer vermeyen fakat herşeyini imaja,başkalarının kendisi üzerindeki fikirlerine adamış,dışı on numara jelatin kaplama içi bomboş bir kitap derdim.

Forumda Çelişen Düşünceleri ve İçi Boş Hareketleri Engelleme Derneği Adına ; Saygılarımla

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

su anda acık var ama tr de kac tane universitede bu bolum var yılda kaç tane mezun veriyor açık durumu ne kadar bunları arastır kı sosyal hızmet uzmanı olursan devletten baska tercih alanın yok
    ya devlet yada garsonluk yaparsın ona göre değerlendir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

devlette baya geniş görünüyor hocam iş alanı.özel sektördede var belli bir büyüklüğün üzerindeki şirketlerde bulundurma zorunluluğu varmış..

dün konuyu gece açtım görmeyenler için up. :)

Toplam Hit: 1368 Toplam Mesaj: 10