folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Soysuzlar Yapıo Biz Temizliyoz! :@

Soysuzlar Yapıo Biz Temizliyoz! :@

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hitbaytar
    hitbaytar's avatar
    Erkek
    Askeri kaynaklar, Lübnan’da görevlendirilecek 15 bin askerden oluşacak BM Barış Gücü’nde Türk asker sayısının 800 ile 1200 civarında düşünüldüğünü söylediler.

MUHAREBE DEĞİL KORUMA

Türk askeri Lübnan’a gitmesi durumunda "barışı tesis" için muharebe görevi üstlenmeyecek. Bunun yerine "barışı koruma" görevini yürütecek. Sıcak çatışmaya girmeyecek olan Mehmetçik, çoğunlukla Lübnan’ın İsrail’in saldırıları sonucu kullanılmaz hale gelen yerleşim yerlerinin yeniden yapılanmasında etkin rol üstlenecek.

Lübnan’da görev alacak Türk askeri de Ankara Mamak’ta bulunan ve "Barış Gücü" olarak bilinen 28. Mekanize Piyade Tugayı’ndan olacak. Bu tugaydaki askerler barışı korumak için her türlü eğitimi alıyor ve uluslararası güçtekiler ile görev yaptıkları ülkelerde halkla yakın irtibat kurabilmek için iyi derecede yabancı dil öğreniyorlar.

Hükümetin Lübnan’a asker gönderebilmesi için bir tezkere hazırlayıp bunu TBMM’ye göndermesi ve TBMM’nin de Türk askerinin yurtdışında görev yapabilmesi için bunu kabul etmesi gerekiyor. Mehmetçik uluslararası alanda Afganistan, Somali, Bosna-Hersek, Kosova ve Arnavutluk ve Kongo Demokratik Cumhuriyet’inde görevler üstlenmiş durumda.

Uğur ERGAN - Turan YILMAZ/ HÜRRİYET
    -----------------------------------------------------------------------

arkadaşlar bu ne yaaa , bu diktiminin israli, amerikasıı, ortalıgı dagıtıyolar sonra bizim askerlerimiz gidip dagıttıklarını topluyolar varmı böyle bişey yaa! ulan her seferinde böle yapıolar.Lübnana yada zorda olan bi ülkeye tabi yardımcı olmalıyız ama bu köpeklerin yaptıklarını bize temizletmeleri koyuyo adama :@
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bunların ben neyse küfür yasak a.q
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    act_a_fool
    act_a_fool's avatar
    Erkek
    bunları hakkından anca türkiye gelir ama işteeee bilmiyorum yane

hayat geçiyor gidiyor ben geçmiyorum ewde saatlere hiç bakmıyorum gce bile perddelerimi açmıyorum döner gelirsin die beklemiyorum hiçbir baharı iastemiyorum artık gülleri sewmiyorum http://www.mp3mekan.com/download.php?id=922
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    birader israil köpeğine diiLde
    Lübnan'a gönderseinler askeri bizde gideLim ama
    kendi askerimizi mehmetçiğimizi
    israil uşağı olsunnar die israil'e gönderenin ta aq.....

yukardada demiş biri ismi hatırlayamadım..

bunanrn ben neyse küfür yasak AQ :D

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esrardede
    esrardede's avatar
    Erkek

'Sıcak çatışmaya girmeyecek olan Mehmetçik, çoğunlukla Lübnan’ın İsrail’in saldırıları sonucu kullanılmaz hale gelen yerleşim yerlerinin yeniden yapılanmasında etkin rol üstlenecek' denmiş, bizimkiler sıcak çatışmaya girmeyecek de saldıranlar ne olacak? Kısacası silahlı güç gönderiliyor ve her an muharebeye hazır bir birim orada görev yapacak,çatışmaya girme ihtimalleri yüksek ve olası saldırılara da açıklar.

Hattızatında biz zaten oraya çatışmaya gitmiyoruz.Lübnanlıların derdi onları ilgilendirir,dava iki devlet arasında çözümlenemezken bizim orada ne işimiz var demekten kendimi alamıyorum.

Aynı halt 'Barış Gücü'adı altında Korede de başımıza gelmişti.

Yakınınızdan geçerken tıslayan kaç şey sayabilirsiniz?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    Soysuzlar Yapıo Biz Temizliyoz! :@

Toplam Hit: 1087 Toplam Mesaj: 6