folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Sözlük Scripti Açmak İstiyorum Ama ?

Sözlük Scripti Açmak İstiyorum Ama ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selam. Oldum olası Türk sözlük sitelerine gıcık bir insan oldum. Bana göre tahribat olsun benzer tarzlardaki siteler olsun kapalı üyelik sistemi kullanabilecek bir ortam çünkü biz burada bazen yeri geliyor gizli şeyler paylaşıyoruz yeri geliyor promosyon ürün veriyoruz çekiliş yapıyoruz samimi ortam istiyoruz.

Ancak sözlük scriptlerinin tamamen bilgi paylaşma ve bilgilendirme kafasında oldugunu düşünüyorum. ekşisözlük kendi kulvarında belki ilk olabilir ancak büyüme ve gelişme konusunda geleceği okuma konusunda ben çok vasat buluyorum.

dünyada bir reddit örneği var ve reddit sitesinde herhangibir konuda sorunu sorusu olan birine çare olacak bilgiyi yazabiliyorsunuz fakat bizim götü kalkık türk sözlük sitelerinde adam bir başlık açıyor veya birşey soruyor veya bir konu hakkında bildiği birşey yazıyor belki konunun gidişatını değiştirecek bir bilgiye sahipsiniz ama oda ne yazı yazamıyorsunuz çünkü üye alımları ya kapalı yada 10 sene sürecek bir bekleme süresi var aynı muhabbet hocam.com muhabbetinde de oldu , facebooktan belki önce Türkiye'de kullanılan bir sistem kapıları kapalı olduğu için büyüyemedi vb.

Benim elimde şuan güzel bir domain var bunu tutsun tutmasın bir sözlük scripti ile değerlendirmek istiyorum teknik anlamda yardımcı olabilecek bilgi paylaşabilecek arkadaşlara sorularım var.

1. Basit sade , web de ve mobilde okunaklı bir sistem olması.

2. Sürekli güncelleme yok eklenti yok kod yazma vs gereksinimleri olmaması yada minimum olması

3. Üye alımlarının sürekli aktif olması fakat üye olan kişinin sitede geçirdiği sürenin (TAHRİBAT GİBİ) gözükmesini istiyorum.

4. Amaç bilginin içeride kalması değil örnek veriyorum Ubisoft'un bir oyunu hakkında bir başlık açıldı bunun maksimum kişiye ulaşabilmesini ve insanların yorum yapıp içerik girebilmesini istiyorum.

5. Kafamdaki şey aslında wikipedia nın yorum yapılabilen versiyonu gibi birşey yapmak tabi mümkün değil ama ona yaklaşmak.

Yani mevcutların aksine sınırları olmayan ancak eski üyeleri bir rank yararlılık sistemi ile yüceltilmesi (technopatta olduğu gibi)

Tavsiyelerinize açığım acelem yok ama çok yüksek maliyetli bir iş de yapamam fikri olan herkese teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

kizlarsoruyor ve evrimagaci var bunun icin :P

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

kızlar soruyor un amacı belliydi hocam başta , ve açılan başlıklara gelen cevaplar genelde kadınlara taciz içerikli ve ben insanların soru sormasını istemiyorum

bilgi içeriğini rahatça paylaşmasını istiyorum.

evrimağacı biraz daha yakın kafamdakine konsept olarak ama bilim platformu olmak gibi bir iddam da yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    end bunu yazdı

kızlar soruyor un amacı belliydi hocam başta , ve açılan başlıklara gelen cevaplar genelde kadınlara taciz içerikli ve ben insanların soru sormasını istemiyorum

evrimağacı biraz daha yakın kafamdakine konsept olarak ama bilim platformu olmak gibi bir iddam da yok.

hocam pm'ye bakar mısın yazdım :)

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    end bunu yazdı

hocam pm'ye bakar mısın yazdım :)

yazdım hocam

Toplam Hit: 10784 Toplam Mesaj: 5
mözlük sözlük