folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Spam Mail Atan Bilgisayarı Tespit Etme.(Acil)

Spam Mail Atan Bilgisayarı Tespit Etme.(Acil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Renard
    Renard's avatar
    Erkek

Merhaba ;
    Arkadaşlar şirkette 10 adet bilgisayar var.
    her gün bi mail adresimizden spam maili yapılarak mail limitimiz dolduruluyor.
    şimdi spam yapan bilgisayarı ağdan yada herhangi bir program vs varmı tespit edebileceğim.
    Anlamadığım şey kullanıcılar sadece kendi bilgisayarında kendi mailini açıyor ancak şu an karşılaştığım 2 mail adresi spam yapıyor ancak 1 bilgisayarda sadece 1 mail açılmış acaba ağda filanmı virüs var yada 2 bilgisayaradamı virüs bulaştı. 
    yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?

Renard tarafından 26/Eki/15 20:31 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

outlook mu kullanıyorsunuz ?

ZzZzZzZ...!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bilgisayarların 25. portlara çıkışını engelle bence sadece exchange servera bağlansınlar sizin

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Konu yukarı.

Konun ile alakalı değil de bende yeni konu açmak istemediğimden, buraya benzer kategoride bir soru iliştiriyorum affına sığınarak. 

Benim hotmail adresine gereksiz kutusuna değişik adla bir mail geliyor. bu maili engelle diyorum uyarı çıkıyor "kendi mail adresini engelleyemezsin" şeklinde

şimdi bu nasıl oluyor? birde bunu nasıl engellerim?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

Konu yukarı.

Konun ile alakalı değil de bende yeni konu açmak istemediğimden, buraya benzer kategoride bir soru iliştiriyorum affına sığınarak. 

Benim hotmail adresine gereksiz kutusuna değişik adla bir mail geliyor. bu maili engelle diyorum uyarı çıkıyor "kendi mail adresini engelleyemezsin" şeklinde

şimdi bu nasıl oluyor? birde bunu nasıl engellerim?

php mail fonksiyonu ile kendi kendine mail atmış gibi görünüyor olabilirsin ya da bi smtp uygulamasına mailin ile giriş yapmış ve bu uygulama sana bir süre sonra spam göndermeye başlamış olabilir.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
Toplam Hit: 2378 Toplam Mesaj: 5
spam