Spam"A Düşmeyen Mail[]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Arkadaşlar tamamen temiz bir sebepten dolayı ve bu konuda bilgimi geliştirmek için böyle bir web hizmeti yapmak istiyorum.Şimdi bu işte bilgili olan müridlere sorularımı yanıtliim

Bu işi php'de mi yoksa Java'da mı daha rahat yaparım?

Bir de spam'a düşme mantığı nedir.Bunu nerden öğrenebilirim?Yardm etmek isteyen mürid varmdır :)

İngilizce - Türkçe kaynak kabulumüzdür.Ben biraz araştırdım Javada biraz zor gibi.Örnek pek bişe bulamadım.

Araştırmadan konu açıo die saldırmayın die yazıom :)

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DesertSun
    DesertSun's avatar
    Erkek
    maillerinin Spam a Düsmemesini İstiyorsan. DNS Zone da Server da SPF Record ları Dogru Tanımlamalısın ve Microsoft a IP ni kayıt ettirmelisin O zaman Hotmail de inbox a gider. Gmail ve Yahoo ise Sadece Gecerli SPF Recordlarını Kontrol Eder Yani Ekstra Bir Kayıda Gerek Yoktur.

::: REALHACKERS.NET ADMIN :::
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSCSSC
    ssc
    ssc's avatar
    Erkek

ttnetten kiralanan hatlardan giden maillerin spama düşmediği ile ilgili bir bilgi aldım bi ara,

bu sayede ısrarla spam olarak işaretlememe rağmen arkadaş hala inboxuma mail yollayabiliyor...

adsl ipsi bu iş için biraz mimli olduğu için anında spama düşüyor...

SSC
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DesertSun
    DesertSun's avatar
    Erkek

xz kardes bu konuları yanlıs biliyosun biraz yukarıda yazdıklarımı Arastır Derim Sana :D Öğrenmeye Çalışan Kişileride Farazi Konusup Yanlıs Yonlendiriyosun. Google diye bisey var SPF Record Neymis Nasıl Tanımlanıyormus. Microsoft a Nereden Kaydediliyormus. Bir öğren...

URL sinide Vereyim Size.

http://www.microsoft.com/mscorp/safety/content/technologies/senderid/wizard/

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DesertSun
    DesertSun's avatar
    Erkek
    hotmail SPF record u olmayan Her Maili Junk a Yollar. Tabi Senin Kullandıgın Hostların SERVER sahipleri kesinlikle SPF ayarını Sunucusunda Yaptıgı İçin Senin Maillerin inbox a düsüyordur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

benim yaptım rutin işlerden biri mailing ve bir mailserverdan gönderilen mailler ne zaman spam/junk olarak algılanmaya başlar. bu algılama gönderen ile değil maili alan server ile ilgilidir. Bir mailsunucudan gönderilen mailleri bunu karşılayacak diğer sunucunun spam olarak kabul etmesi için bu IP den gelen belli sayıda maili gerigöndermek zorunda kalmış olması gerekir bu şekilde mail sunucu X bir IP den yayınlanan maillerin spam olma olasığı yüksek kabul ederek kara listesine alır.

Ama başka bir sunucu aynı şekilde geri göndermek zorunda kalmadığı ya da daha toleranslı olduğu için mail almaya devam eder. Diyelim 10bin uzunluğunda bir email listeniz var 3bini hotmail 2bin gmail geri kalanıda şirket mailleri vb. bu maillerin 1000 kadarının artık kullanılmayan yada geçersi hatalı kaydedilmiş mailler olduğunu düşünürsek 1000 tanesi servera geri dönecektir. eğer 1000 tanesidehotmail ise , hotmail ve aynı sunucuyu kullanan diğer mailler msn.com, microsoft.com gibi artık sizin gönderdiğiniz mailleri junk kabul edecektir ama gmail için aynı şey geçerli dğeildir. 

herşeyin bir şeyi vardır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek
    yanıldığım noktalar olabilir ama bir mailserver bir ip ye belli bir sayıda mail geri göndermek zorunda kalıyorsa onu kara listesine alır ve sonrasında manual olarak bu listesinden çıkarmak gerekiyor, bunu defalarca tecrübe ettiğim için gayet eminim. hotmail ya da gmail dediğin şey sadece başka bir mail sunucu, ama her şirketin ya da her kiralık sunucunun bile mail serverı olabilir ve gelen mailleri neye göre spama atacağına karar verdiği birincil kıstas budur. yönlendirme ayarlarında bir şey değiştirerek bu durumdan kurtulmak mümkün olabilir ki sanırım senin SPF wizard dediğin bunun için var.

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 14247 Toplam Mesaj: 7