folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Spor Tarihinin En Büyük Skandalları

Spor Tarihinin En Büyük Skandalları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Posmort3m
    Posmort3m's avatar
    Erkek

MARATONU METROYLA KAZANDI!
    Kübalı atlet Rosie Ruiz, 1980 yılında katıldığı Boston Maratonu’nu kazandı. Her şey normal giderken, bazı kişilerin, Rosie Ruiz’in maraton koşusunun bitiş çizgisine 1 mil kala yarışa başladığını ortaya atmasıyla skandal patlak verdi. Ruiz, koşunun bitimine sadece 1 mil kala maratona dahil olmuş ve altın madalyayı kazanmıştı. Boston Maratonu’ndan 6 ay önce de New York Maratonu’nu ilk sırada tamamlayan Ruiz, gazetecilerin, “Maratonda rakiplerinize nasıl 25 dakika fark attınız” sorusuna, “Bu sabah çok büyük bir enerjiyle uyandım” diye yanıt vermişti. Ruiz’in New York Maratonu’nda da metroyu kullandığı ve son durakta inerek maratona katıldığı ortaya çıkmıştı.

F1’DEKİ CASUSLUK
    Bu sezon Formula 1’de uzun tartışmalara neden olan casusluk skandalı şimdiden spor tarihinin en ilginç skandalları arasındaki yerini aldı. Ferrari’nin teknik elemanının, takımına ait gizlilik içeren bilgileri McLaren takımında görev yapan personele verdiği ortaya çıktı. İtalyan polisi tarafından yapılan baskında McLaren’de görevli kişinin evinde içinde motor, dizayn ve aerodinamik unsurları da içeren birçok gizli bilgi ve belgeye ulaşıldı.

ENGELLİ TAKIMINDA 2 ENGELSİZ
    Zihinsel engellilerin katıldığı paralimpik oyunlarında basketbolda 2000 yılında altın madalya kazanan İspanya’nın madalya sevinci uzun sürmedi. Nedeniyse, 12 sporculu paralimpik basketbol milli takımına engelsiz 2 sporcunun da dahil edilmesiydi. Takımdaki engelsiz sporcuların önderliğinde altın madalyaya uzanan İspanyol takım, altın madalyayla değil ama yaptığı hileyle adını tarihe geçirdi.

en hosuma gideni maraton kazanan:D

(Ç)Alıntıdır...DAha fazlasını okumak isteyenle>>>>>>>>>> http://www.ntvmsnbc.com/news/418995.asp

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibrahim_c
    ibrahim_c's avatar
    Erkek

Konyaspro-Fenerbahce Macı

İLk yarı bitmis 2. yarı  basklamıs konyaspro 2 -0 onde aziz yıldırım trubunden hakeme parmagıyle gosterırırım ben sana yapıyor ve 2 sı peneltından olmak uzere 3 -2 fenerbahce yenıyor varmı bole bısı

Yukarıda yazan medeni durum seceneklerinde neden DUL yok !!! ben belkı dulum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
    ibrahim_c bunu yazdı:
    -----------------------------

Konyaspro-Fenerbahce Macı

İLk yarı bitmis 2. yarı  basklamıs konyaspro 2 -0 onde aziz yıldırım trubunden hakeme parmagıyle gosterırırım ben sana yapıyor ve 2 sı peneltından olmak uzere 3 -2 fenerbahce yenıyor varmı bole bısı

fbnin il golünü anELka elle atmıştı hakem nedense vermişti golü

le le le sakine
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek
    yaramm ye fener :D

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilmiom
    bilmiom's avatar
    Erkek

denizlispor-fenerbahce maçı a.q

ligin son maçı galatasarayın şampiyon olması için o.çocu ulusoysuz elinden geleni yapmış

selçuk dereli denilen hakemcikde sadece 2. yarıda 16 dk. uzatma oynatmıştı

dünyada bir ilktir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirel
    demirel's avatar
    Erkek
    oruspuçucukluğu yapan aruspuçocuklarına sesleniyorum.....!!! Hepinizin taaaaaa yedi geçmiş sülalesini ?????....

Baskasi Olma Kendin Ol Ki Köpeklerden fark1n Olsun
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    ecstatic_60 bunu yazdı:

http://www.galatasaray.org/detay.asp?PID=1094&HID=1&haberID=301062

Galatasarat ne demiş bakın :D

aynı haber millyitetede var ama galatasarayla olan kısmı yok buda ilginç değil mi? :D

hergün hürriyet alır okurum bu gün bayide ben almadan bitmiş bende milliyet alayım dedim :P

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek

Yılmaz Vural'ın çalıştırdığı Denizlispor, sarı-lacivertli takıma ilk sürprizi hazırlayan ekip oldu. Yeşil-siyahlı ekip, güçlü rakibini 2-1 mağlup etmeyi başardı. O arada Türkiye Kupası penaltılarla Gençlerbirliği'ne kaptırıldı. 18 senelik kupa hasreti yine dinmemişti. Bir başka zorlu deplasmanda ise Ankaragücü'ne karşı alınan 2-1'lik yenilgi bir anda herkesi endişeye sevk etti. Artık Fenerbahçe için kader maçları başlamıştı. 29. haftada İstanbul'da yapılan Gaziantepspor maçı ise aradan yıllar geçse unutulmayacak nitelikteydi. Şampiyonluk mücadelesi veren Güney ekibi maça fırtına gibi girdi. Sağlı sollu ataklarla Fenerbahçe kalesini ablukaya alan Gaziantepspor, ilk 45 dakikayı 3-0 önde tamamladı. Tribündeki taraftarlar sonuca inanmak istemiyordu. Kadıköy'ün büyüsü bozulmuş gibiydi. Bir sezon daha heba olup gitmek üzeriydi. Oysa ikinci yarıda yaşanacaklar kimsenin aklından bile geçmiyordu. Taraftarlarının müthiş desteği altında ikinci yarıya çıkan sarı-lacivertliler, 62. dakikaya kadar 3-0 devam karşılaşmayı 90 dakika sonunda 4-3 galip kapatmayı başardı. Bir mucize gerçekleşmiş ve bu maçla birlikte şampiyonluk umutları da iyiden iyiye yeşermişti.

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    yAZI Çıkmadı geçen şeyde ama mouseyle mavi yapınca okunuo:| neyse arkadaşlar en büyük skandallardan biri antep şampiyonluk yolunda emin adımlarla giderken feneri 3-0 yenerken ikinci yarı 4-3 geriye düşmesidir bana göre.aziz yıldırım ve celal doğanın mükkemel uyumu sayesinde antebimiz şampiyonluğu kaçırmıştır ve türkiyede 4. büyüğünü..

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
Toplam Hit: 1742 Toplam Mesaj: 10